Голова Асоціації тваринників: Держава має створити сприятливі умови для нарощення поголів’я ВРХ

У понеділок, 21 травня, відбулась офіційна зустріч посла Узбекистану в Україні Алішера Абдуалієва з головою Асоціації тваринників України Іриною Паламар.

Обговорювались питання налагодження взаємовигідних партнерських відносин між Україною та Узбекистаном в напрямі розвитку поголів’я великої рогатої худоби.

На сьогоднішній день в Україні спостерігається  скорочення поголів’я ВРХ. Лише за минулий рік її кількість зменшилася на 1,5%. А загалом за весь період існування України кількість ВРХ скоротилась майже у 7 разів.

Водночас, Узбекистан за останні 15 років продемонстрував найбільш значне зростання виробництва молока на всьому пострадянському просторі – більш ніж у 2 рази. І це при тому, що Узбекистан використовує більш застарілі технології виробництва, ніж ті, що застосовуються в Україні.

"Такий дисбаланс є яскравим свідченням ставлення держави до свого агропромислового комплексу, – каже  голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар, – В Узбекистані, на відміну від України, держава створює сприятливі умови для виробників великої рогатої худоби. Це і виважена податкова політика, і пільгові умови отримання кредитів, і сприятливий інвестиційний клімат. Втім, наші узбецькі партнери зацікавлені в придбанні племінного поголів’я корів саме з українських підприємств, оскільки ми використовуємо більш сучасні європейські технології. Тож наша асоціація поділиться своїми знаннями та досвідом щодо їх упровадження з нашими узбецькими колегами".

Читайте також: Держава відшкодовуватиме 30% вартості будівництва тваринницьких ферм

У результаті зустрічі було домовлено про створення освітньої програми для українських і узбецьких фахівців, де вони зможуть обмінюватись досвідом щодо розвитку технологій, ветеринарії, генетики, нарощення поголів’я тощо. Також Асоціація тваринників України сприятиме постачанню племінного поголів’я ВРХ з українських підприємств до Узбекистану задля розвитку племінної справи в цій країні.

"Сподіваюсь, що узбецький досвід щодо нарощення поголів’я допоможе врятувати цю галузь в Україні", – зазначила Ірина Паламар.