НБУ обіцяє валютну лібералізацію після ухвалення відповідного закону
Нацбанк сподівається, що Верховна Рада розгляне проект закону "Про валюту" № 8152 у другому читанні протягом наступного місяця.
Про це зазначив заступник голови Національного банку Олег Чурій, повідомляє прес-служба Регулятора на сторінці НБУ у Facebook.
"Національний банк сподівається, що Верховна Рада розгляне проект закону "Про валюту" № 8152 у другому читанні протягом наступного місяця", - зазначив він.
За словами Чурія, прийняття закону "Про валюту" дозволить помітно прискорити проведення валютної лібералізації - низку обмежень, передбачених чинним законодавством, НБУ зможе зняти відразу після його вступу в силу. Наприклад, вимогу щодо отримання індивідуальних ліцензій для інвестування за кордон.
Крім того, у разі ухвалення указаного закону, НБУ готовий розглянути варіант повного скасування обмежень на репатріацію дивідендів.
"Останні роки Національний банк досить активно просувається шляхом лібералізації валютного регулювання - послаблення вже відчули і експортери-імпортери, і іноземні інвестори, і банки, і населення. Основою для лібералізаційних кроків є наявність сприятливих макроекономічних умов, адже послаблення обмежень повинне не дестабілізувати фінансову систему. Наприклад, зараз Національний банк через банки збирає інформацію про плани клієнтів зі сплати дивідендів за 2017 рік за кордон і готовий розглянути варіант повного скасування обмежень на репатріацію дивідендів", - пообіцяли в НБУ.
При цьому у Нацбанку наголосили на тому, що під час другого читання вкрай важливо зберегти для Національного банку достатні повноваження та інструменти для запобігання криз, незалежно від їх природи і масштабу (як відомо, урізання повноважень НБУ передбачає альтернативний законопроект. - ред.)
"Інакше прийняття закону не матиме сенсу - без можливості забезпечити фінансову стабільність у НБУ будуть зв'язані руки і в частині масштабної і швидкої валютної лібералізації", - переконаний заступник голови Національного банку.
Водночас, у Національному банку не заперечують, щоб під час підготовки законопроекту "Про валюту" до другого читання народні депутати врахували позитивні моменти, які містяться в альтернативному законопроекті.
Нагадаємо, новий закон про валюту покликаний замінити застаріле регулювання, прямо дозволяючи будь-які валютні операції за невеликим винятком.