Рада ухвалила закон про "єдине митне вікно"

Верховна Рада внесла зміни до Митного кодексу та деяких інших законів щодо запровадження на митниці механізму "єдиного вікна".

За ухвалення законопроекту №7010 в цілому та з редакційними поправками проголосували 254 народних депутатів при мінімально необхідний кількості у 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Метою закону є створення законодавчих підстав для запровадження принципу "єдиного вікна" під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, радіологічного та інших видів державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України.

Принцип "єдиного вікна" - це механізм взаємодії декларантів, їх представників та інших зацікавлених осіб з органами доходів і зборів, іншими державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних дозвільних або контрольних функцій, який забезпечує можливість одноразового подання заінтересованою особою в електронному вигляді через єдиний інформаційний веб-портал відповідних документів та відомостей з метою дотримання вимог законодавства України щодо переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України.

"Для функціонування єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" інформаційно-телекомунікаційна система органів доходів і зборів забезпечує можливість обміну інформацією з відповідними інформаційно-телекомунікаційними системами інших державних органів, установ і організацій, уповноважених на здійснення відповідних дозвільних або контрольних функцій стосовно переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України", - йдеться в законі.

Водночас під час взаємодії зокрема між декларантами, їх представниками та органами доходів і зборів закон передбачає дотримання  вимог щодо конфіденційності інформації.

Читайте також: Луценко про контрабанду: Необхідна робота митниці, а не силові структури

При цьому визначено, що портал "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" працюватиме 24 години щоденно, крім часу, необхідного для його технічного обслуговування.

Окрім того, у законі зазначено, що у пунктах пропуску через державний кордон України органи доходів і зборів здійснюють контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства України щодо міжнародних автомобільних перевезень згідно із Законом України "Про автомобільний транспорт". Порядок проведення такого контролю затверджується Кабінетом міністрів України.