У Берліні почалися газові переговори України, ЄС та Росії
У Єврокомісії задоволені початком тристоронніх переговорів Україна-ЄС-РФ щодо умов постачання російського газу.
Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
"Сьогодні, я сподіваюся, буде дуже добрий момент для просування уперед, конструктивний дух, а також чітке визначення пріоритетів наших переговорів та яким має бути рішення", - заявив віце-президент Єврокомісії, яка виступила модератором українсько-російських газових консультацій.
Шефчович повідомив, що після цього берлінського раунду експерти продовжать обговорення питання у вересні, щоб пізніше восени також вийти вже на політичний рівень переговорного процесу.
"Я переконаний, що ми добре розпочали, і сподіваюся на позитивний результат у продовженні переговорів", - заявив Шефчович.
Українську делегацію на переговорах очолює міністр закордонних справ Павло Клімкін.
Як повідомляв Укрінформ, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" за позовом до російського "Газпрому". НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання російським монополістом погоджених обсягів газу для транзиту. Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.
"Газпром" оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і розпочав процедуру розірвання контрактів з "Нафтогазом".
У свою чергу "Нафтогаз" розпочав процедуру примусового стягнення з "Газпрому" $2,6 млрд.
Президент Росії Володимир Путін 16 липня на прес-конференції з американським президентом Дональдом Трампом у Гельсінкі заявив, що Росія після будівництва газопроводу "Північний потік – 2" готова продовжити транзитний контракт з Україною у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в Стокгольському арбітражному суді.