До порятунку Молочного лиману на Запоріжжі долучився Нібулон - ОДА
До порятунку Молочного лиману в Запорізькій області, на якому ситуація з солоністю води катастрофічна для водних біоресурсів, долучилося ТОВ СП “НІБУЛОН”.
Про це інформували під час виїзної наради в Кирилівській селищній раді, присвяченої проблемі Молочного лиману, повідомляє в Facebook голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль.
“Оскільки ситуація з водообміном на Молочному лимані стала критичною, з метою недопущення загибелі водних біоресурсів в лимані, для вирішення проблемної ситуації ТОВ СП «Нібулон» було надано днопоглиблювальну техніку та розпочато роботи з відновлення водного сполучення між Азовським морем та Молочним лиманом. 18 серпня для розчищення промоїни, що з'єднує Молочний лиман з Азовським морем до Кирилівки прибув земснаряд фірми НІБУЛОН. Відгукнувшись на прохання керівництва облдержадміністрації, очільник ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський дав доручення перевезти обладнання з Миколаївської області”, - зазначає Бриль.
У свою чергу Вадатурський наголосив: «Ми розуміємо, що це надзвичайна ситуація, і ми маємо допомогти на виключно громадських засадах».
За словами Бриля, сильна спека та відсутність водообміну призвели до збільшення солоності Молочного лиману з 60 до 80 проміле, що є неприйнятним для існування водних біоресурсів.
“За даними фахівців Національного парку «Приазовський» у певних місцях Молочного лиману солоність досягла 90 проміле. Тож, не зважаючи, що порятунок лиману не лежить в зоні відповідальності облдержадміністрації, ми маємо допомогти Мінекології з розв'язанням цієї проблеми”, - підкреслив голова ОДА.
Він нагадав, що на початку року влада регіону зробила все можливе, аби розчищення гирла лиману відбувалось своєчасно протягом року. Проте далась взнаки недобросовісна конкуренція.
“Через блокування торгів та численні скарги до АМКУ було зірвано кілька тендерів на виконання відповідних робіт. Хочу звернути увагу Остапа Семерака (міністр екології та природних ресурсів - ред.), Міністерства екології та природних ресурсів України, представників інших міністерств та народних депутатів України на певні колізії законодавчих норм, які заважають знайти чесного підрядника, і тим самим зберегти унікальні природні багатства для запоріжців та всієї країни”, - сказав Бриль.
За словами народного депутата України Сергія Валентирова, який також був присутній на виїзному засіданні, нині питання Молочного лиману нарешті зрушило з місця.
«Минулого тижня в Міністерстві екології та природних ресурсів України було затверджено план робіт. Також було прийнято рішення про виділення коштів для будівництва стаціонарних гідротехнічних споруд та волноломів», - наголосив Валентиров.
Крім того, зусиллями «Нібулон» розпочато встановлення захисної гідротехнічної споруди – геотуби, а саме наповнення його піщаною сумішшю. Встановлення геотуби забезпечить захист від занесення з’єднувального каналу піском, яке відбувається в результаті східних вітрів та шторму.