Уряд готує стратегію, яка має позбавити Україну "фінансових кайданів" - Гройсман
Зобов'язання по обслуговуванню зовнішніх боргів значно стримує Україну на шляху її розвитку, тому у середу уряд ухвалить середньострокову стратегію управління держборгом на 2018-2020 роки.
Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав на засіданні уряду у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"З 2005 по 2013 рік нас, усіх українців, завели в абсолютну залежність перед зовнішніми та внутрішніми кредиторами у вигляді державного боргу, який є надзвичайно високим тягарем для національної економіки та для кожного громадянина. Саме цей борг нас стримує у тому, щоб швидше підвищувати соціальні стандарти, краще забезпечити потреби українських громадян, зміцнювати нашу обороноздатність та багато іншого", - сказав Гройсман.
За його словами, реалізація середньострокової стратегії управління держборгом на 2018-2020 роки дозволить із часом позбутися цих фінансових кайданів.
Як повідомлялося, Національний банк очікує скорочення державного боргу у 2018 році і прогнозує його на рівні 70% від валового внутрішнього продукту. При цьому, Міністерство фінансів повідомляло про свої очікування рівня цього показника - до 82,4% від ВВП.
Так, за даними Мінфіну, прогнозований максимальний розмір гарантованого держборгу до кінця цього року становитиме близько 747,6 млрд грн, що в 2,3 рази більше, ніж заплановані показники 2017 року.
У цілому до кінця 2018 року, за прогнозами Мінфіну, держборг не повинен перевищити 2,756 трлн грн.
Державний борг України на червень 2018 року становив 76,3 млрд доларів.