На конкурсі визначили управителя двох ТЕЦ, арештованих за клопотанням НАБУ
Управителем цілісних майнових комплексів «Новороздольска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» обрано ПП «Гарант Енерго М».
Про це інформує прес-служба Національного антикорупційного бюро.
«Управителем цілісних майнових комплексів «Новороздольска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» обрано ПП «Гарант Енерго М». Такими є результати конкурсу, проведеного АРМА (Національним агентством з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів – ред.) у порядку, встановленому законодавством про державні публічні закупівлі», - йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося, 16 січня 2018 року детективи НАБУ спільно з працівниками СБУ затримали у Львові чотирьох службових осіб ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія» за підозрою у заволодінні понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн. Цього ж дня їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.
За даними слідства, підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових.
Однак, як встановили детективи, понад 300 млн куб. м «пільгового» газу, Новояворівська та Новороздольська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення. Цей газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку в подальшому реалізували ДП «Енергоринок» – її поставили за тарифом, визначеним виходячи із собівартості електроенергії, виробленої з газу за ринковою ціною.
Внаслідок таких дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України» внаслідок цієї «схеми».