Велика приватизація: цьогоріч у списку на продаж - лише Центренерго
Конкурси з продажу практично по всіх об'єктах великої приватизації, крім ПАТ "Центренерго", відбудуться у 2019 році, а не цьогоріч.
Про це повідомили в спеціальній комісії Верховної Ради з питань приватизації з посиланням на очільника Фонду держмайна Віталія Трубарова.
"Фонд державного майна планує, що практично по всіх об'єктах великої приватизації конкурси з продажу відбудуться у 2019 році, а не цього року, як говорилося раніше. Про це на засіданні Спеціальної комісії ВРУ з питань приватизації заявив в. о. Голови Фонду держмайна Віталій Трубаров", - ідеться в повідомленні.
За словами керівника Фонду, цього року, швидше за все, вдасться приватизувати лише Центренерго, щодо якого Кабінет міністрів України 3 жовтня затвердив стартову ціну та умови продажу.
Зазначається, що конкурс із приватизації держпакета акцій цього підприємства має відбутися наприкінці листопада або початку грудня цього року.
Як повідомляв Укрінформ, на початку року Верховна Рада України ухвалила закон про приватизацію державного майна, основною метою якого є спрощення процесу приватизації за рахунок спрощення класифікації об'єктів приватизації - поділу на об'єкти малої і великої приватизації. Закон України від 18 січня 2018 року №2269-VIII "Про приватизацію державного і комунального майна", який був офіційно опублікований 6 березня, набрав чинності 7 березня.
Кабінет міністрів України розпорядженням від 10 травня 2018 року №358-р затвердив перелік об'єктів великої приватизації державної власності, що підлягають приватизації у 2018 році. До переліку об'єктів великої приватизації на 2018 рік увійшли 26 підприємств, з них 18 перебували в управлінні Фонду: ВАТ "Тернопільобленерго", ПАТ "Запоріжжяобленерго", АК "Харківобленерго", ПАТ "Миколаївобленерго", ПАТ "Хмельницькобленерго", ПрАТ "Херсонська ТЕЦ", ПрАТ "Дніпровська ТЕЦ", ПАТ "Криворізька теплоцентраль", ДП "Сєвєродонецька теплоелектроцентраль", ПАТ "Азовмаш", ПАТ "Турбоатом", ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат", ВАТ "Оріана", ДП "Завод алюмінієвої фольги", ПрАТ "Президент-Готель".
Уряд також мав спробувати повторно провести приватизацію ПАТ "Центренерго", ПАТ "Одеський припортовий завод", ПАТ "Сумихімпром", як це передбачено прикінцевими та перехідними положеннями закону "Про приватизацію державного і комунального майна". Планувалося також приватизувати низку об'єктів, які перебували в управлінні різних міністерств. Це ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", ДП "Завод "Електроважмаш", ДП "Дніпровський електровозобудівний завод", ПАТ "Аграрний фонд", ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України", ДП "Вугільна компанія "Краснолиманська", НАК "Украгролізинг" та ПрАТ "ІНДАР".
За даними Рахункової палати, в Україні у 2018 році існує ризик ненадходження прогнозованих обсягів коштів від приватизації державного майна: план за січень-серпень щодо надходжень виконано на 0,7%.