ЄС розпочав в Україні проект для безпечного поводження з радіоактивними відходами
Європейський Союз 21 листопада розпочав реалізацію проекту для безпечного поводження з радіоактивними відходами в Україні вартістю 950 тис. євро.
Про це йдеться у прес-релізі представництва Європейського Союзу в Україні, який є у розпорядженні Укрінформу.
“Проект вартістю 950000 євро «Визначення форм відходів, що забезпечують безпечну переробку, зберігання і захоронення проблемних радіоактивних відходів, які зберігаються на українських ядерно-енергетичних підприємствах» - це одна з трьох нових ініціатив, запущених ЄС цієї осені в рамках фінансованого ЄС Інструменту співробітництва у сфері ядерної безпеки», - йдеться в прес-релізі.
Стартова нарада із започаткування проекту відбулася в Києві 21 листопада 2018 року.
Головною метою цього 3-річного проекту є передання українським партнерам досвіду і можливостей для ефективного впровадження сучасних технологій і проектування відповідних установок для безпечної та економічно ефективної обробки та подальшого захоронення радіоактивних відходів, які зараз накопичуються та зберігаються на Запорізькій, Рівненській, Южно-Українській, Хмельницькій та Чорнобильській атомних електростанціях.
Бенефіціарами проекту є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, представлене НАЕК "Енергоатом», та Державне агентство України з управління зоною відчуження. Кінцевими користувачами є Запорізька, Рівненська, Южно-Українська, Хмельницька та Чорнобильська АЕС, а також Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами.
«Успішна реалізація цього проекту стане наступним кроком у процесі безпечного й економічного управління та утилізації відходів АЕС», - сказала Людмила Близнюкова, директор департаменту НАЕК «Енергоатом».
Контракт на проект був присуджений консорціуму на чолі з німецькими компаніями PLEJADES GmbH - Independent Experts (Німеччина), NUKEM Technologies Engineering Services GmbH та Brenk Systemplanung GmbH, субпідрядником було призначено ТОВ «Бюро аналітичних досліджень безпеки АЕС» (Україна).
Як повідомлялось, після аварії на Чорнобильській АЕС Євросоюз розпочав програму з ядерної безпеки: спершу в рамках фінансового інструменту Технічна допомога країнам Співдружності Незалежних Держав (ТАСІС), на зміну якому в 2007 році прийшов Інструмент співробітництва у сфері ядерної безпеки.
Внесок Європейського Союзу в ядерну безпеку України, наданий через ці два інструменти, перевищив 950 млн євро.