МВФ відзначає погіршення глобальних фінансових умов

Доповідь

Фінансові умови в глобальному масштабі стали жорсткішими за останні півроку, проте вони залишаються сприятливими в цілому і зараз відчувають позитивну динаміку.

Про це йдеться в Доповіді МВФ з питань глобальної фінансової стабільності, презентованій в середу у Вашингтоні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Глобальні фінансові умови посилилися з моменту випуску попередньої Доповіді МВФ (в жовтні 2018 року), але в цілому залишаються відносно сприятливими, особливо в Сполучених Штатах", - зазначили у Фонді.

Водночас тенденція на фінансових ринках виглядає так: в IV кварталі минулого року ринки різко знизилися, після чого - на початку нинішнього - почали активно рости. Причиною підйому називається оптимізм щодо торгових переговорів США і Китаю, а також прийняття більш гнучкого підходу найбільшими центробанками до нормалізації грошово-кредитної політики.

"Така зміна в прогнозах щодо грошово-кредитної політики в бік більш м'якого курсу в країнах з розвиненою економікою сприяє підтримці позитивних настроїв учасників ринку", - пояснили в МВФ.

Читайте також: МВФ зберіг прогноз зростання ВВП України на 2019 рік

Тим часом, ризики для фінансових ринків продовжують існувати, незважаючи на збереження м'яких фінансових умов.

"Фінансова уразливість нині є підвищеною в секторах суверенних структур, корпорацій і небанківських фінансових організацій в ряді системно значущих країн", - йдеться в доповіді Фонду. Надалі допускається, що фактори уразливості сектора корпорацій можуть поглибити економічний спад.

Серед ризиків названі, в тому числі, проблеми в зоні Євро, фінансові дисбаланси Китаю, нестабільні інвестиції в країнах з ринком, що формується, падіння цін на житло, політичні ризики, такі як Брекзіт і торгові переговори.

Як відомо, МВФ готує Доповідь з питань глобальної фінансової стабільності двічі на рік - у квітні і жовтні, перед проведенням регулярних Зборів МВФ і Світового банку.