Ощадбанк та USAID підтримають нову модель ринку електроенергії
USAID Проект енергетичної безпеки та Ощадбанк підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці для посилення енергетичної безпеки України.
Про це йдеться в прес-релізі банку, що є в розпорядженні Укрінформу.
"Ощадбанк та USAID Проект енергетичної безпеки підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою співпраці для посилення енергетичної безпеки України шляхом сприяння запуску нової моделі оптового ринку електроенергії, запланованого на 1 липня п.р", - йдеться в повідомленні.
USAID Проект енергетичної безпеки надаватиме підтримку Ощадбанку як уповноваженому банку на початкових етапах роботи нового оптового ринку електроенергії з метою створення комплексної системи фінансових гарантій для учасників ринку в сегменті укладення двосторонніх договорів, функціонування ринку "добу наперед", внутрішньодобового та балансуючого ринків.
"Ця подія є знаковою, адже енергетичний напрям для банку залишається пріоритетним. Ми маємо унікальну компетенцію в цій сфері. Розуміємося з енергетиками з півслова, а головне – усвідомлюємо спільну відповідальність перед країною і громадянами. Наша спільна мета – попри виклики й зміни досягти синергії заради зростання. Ефективна енергосистема та надійна банківська система – це основа здорової та конкурентоспроможної економіки та незалежної країни. Наше партнерство з USAID Проектом енергетичної безпеки допоможе покращити умови для впровадження реформ в енергетичному секторі, виконання Україною міжнародних зобов'язань та посилення її енергетичної безпеки”, - сказав голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.
Як відомо, USAID Проект енергетичної безпеки має на меті сприяти посиленню енергетичної безпеки України шляхом вдосконалення нормативно-правового середовища енергетичного сектора, підвищення надійності енергопостачання та розвитку механізмів конкурентного ринку. USAID Проект енергетичної безпеки підтримує основних учасників енергетичного ринку та уряд України з метою: забезпечення безпечного, надійного та стійкого постачання енергії громадянам України за доступною ціною, сприяння інтеграції України до енергетичних ринків Європейського Союзу шляхом надання допомоги ключовим урядовим інституціям у дотриманні норм енергетичного законодавства ЄС та підвищення енергетичної безпеки через запровадження конкурентних ринків.