Ситуація навколо «Мотор Січі» не впливає на інвестклімат в Україні — Кулеба
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив, що ситуація навколо компанії “Мотор Січ” не впливає на загальний інвестиційний клімат в Україні.
Про це він заявив на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Бізнес розуміє, що це абсолютно окремий випадок, який потребує філігранного, з хірургічною точністю, вирішення, щоб збалансувати всі інтереси, але головне — щоб зберегти “Мотор Січ” як економічно ефективне й привабливе українське підприємство, яке забезпечує роботою десятки тисяч людей. Тому я не бачу жодного зв’язку між ситуацією з “Мотор Січчю” і загальним інвестиційним кліматом в країні”, - зазначив Кулеба.
Як повідомлялося, 28 січня Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.
Згідно з цим рішенням, Україна запровадила обмежувальні заходи на три роки до громадянина Китаю Ван Цзін та компаній "Skyrizon Aircraft Holdings Limited" (Британські Віргінські острови), "Hong Kong Skyrizon Holdings Limited" (Гонконг, КНР), "Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd" (Пекін, КНР) та "Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd" (Пекін, КНР).
У ЗМІ цих осіб пов’язують із інвесторами компанії “Мотор Січ”.
У січні Міністерство торгівлі США запровадило санкції проти китайської компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited, інвестора українського ПАТ "Мотор Січ".
Глава відомства Вілбур Росс заявив, що Сполучені Штати хочуть попередити експортерів, що Skyrizon має тісні зв’язки з китайською армією.
На початку серпня 2020 року в групі DCH заявили про початок партнерства з китайськими інвесторами, які представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited.
6 серпня минулого року АМКУ повідомив, що проведе оцінку продажу підприємства «Мотор Січ» на відповідність конкурентному законодавству.
4 вересня 2020 року китайські інвестори ПАТ «Мотор Січ» подали до Міністерства юстиції претензійний документ - Notice of Investment Dispute про намір звернутися до міжнародного арбітражу для стягнення з держави Україна збитків у розмірі 3,5 млрд дол. До складу робочої групи з доарбітражного врегулювання входить і представник АМКУ.
У листопаді стало відомо, що китайські інвестори «Мотор Січі» найняли три юркомпанії для процесу проти України на $3,5 мільярда.