Розвідка Чорного моря: Нафтогаз і Naphtha Israel Petroleum підписали меморандум
Нафтогаз розглядає можливість співпраці щодо геологічної розвідки вуглеводнів в українській частині Чорного моря з новим міжнародним партнером – ізраїльською Naphtha Petroleum Corp.
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті компанії Укргазвидобування, що входить до складу Групи "Нафтогаз".
"Сторони вже підписали меморандум про взаєморозуміння щодо потенційної геологічної розвідки вуглеводнів в українській частині Чорного моря. Naphtha має фінансові можливості та підтверджений позитивний досвід роботи в США та на шельфі Ізраїлю (східна частина Середземного моря), що може стати в нагоді для розкриття нафтогазового потенціалу українського шельфу", - йдеться в повідомленні.
Відповідно до меморандуму про взаєморозуміння компанії домовились, що окрім Чорного моря, вони також вивчатимуть можливості для співпраці в інших проєктах з розвідки та видобування вуглеводнів в Україні.
Зазначається, що проєкт з розвідки та розробки вуглеводнів у Чорному морі має стати найбільш капіталомістким проєктом в портфелі "Нафтогазу".
«Для нас важливим є наявність таких партнерів як Naphtha Israel Petroleum у проєкті з розвідки та розробки вуглеводнів у Чорному морі, який має стати найбільш капіталомістким проєктом в нашому портфелі. Після нещодавно оголошеного партнерства з компанією OMV Petrom, що вірогідно є найбільш активним гравцем з розвідки та розробки Чорноморського шельфу, нове партнерство ще більше посилить наші амбіції в цьому регіоні у майбутньому», - зазначив головний виконавчий директор Групи "Нафтогаз" Отто Ватерландер.
Він зауважив, що компанія Naphtha є керуючою компанією та власником пайового інвестиційного фонду компанії Isramco Negev 2, LP, що має мажоритарні права на пайову участь у витратах на розробку і експлуатацію газового родовища Tamar потужністю 13 трлн куб. футів у східній частині Середземного моря разом із іншими власниками прав на пайову участь – компанією Chevron (оператор родовища) та компанією Delek Drilling. Відповідно, вона має підтверджений досвід роботи з необхідними глибоководними технологіями та ділові стосунки з провідними операторами з розробки морських покладів.
В ізраїльській компанії відзначили, що українська частина Чорного моря залишається недостатньо дослідженою і тому нещодавнє рішення українського уряду надати Нафтогазу виключні права на цю ділянку, щоб нарешті знизити ризики та довести її потенціал, є позитивним.
"Ми вважаємо, що Нафтогаз добре підготовлений для цього завдання, і ми чекаємо нагоди на співпрацю у розробці цієї ділянки. Компанія Naphtha через свої дочірні компанії має досвід реалізації подібних проєктів і може поділитися своїм досвідом для досягнення позитивних результатів в Україні. Ми розглядаємо український ринок природного газу як потенційно привабливий у довгостроковій перспективі і стратегічно правильний проєкт для наших інвестицій", - зазначив генеральний директор компанії Naphtha Israel Petroleum Corp Еран Ленднер.
Як повідомлялося, в межах затвердженої у 2020 році стратегії Група "Нафтогаз" розпочала реалізацію стратегічних проєктів зі збільшення ресурсної бази в межах Чорного моря, Юзівської площі, Карпатського регіону та нових ділянок, за якими укладено угоди про розподіл продукції.
Ізраїльська компанія Naphtha Israel Petroleum Corporation Ltd. зареєстрована на фондовій біржі Тель-Авіва. Через свої дочірні компанії компанія здійснює розвідку та розробку нафтогазоносних покладів та видобуток вуглеводнів на суходолі США та шельфі Ізраїлю. Також компанія займається нерухомістю в Ізраїлі та готельним бізнесом в Європі. Компанія Naphtha є керуючою компанією Isramco Negev 2, LP (TASE:ISRA.L). Isramco Negev 2 має мажоритарні права на пайову участь у витратах на розробку і експлуатацію великого газового родовища Tamar потужністю приблизно 13 трлн куб. футів (~370 млрд куб. м), що розташоване на шельфі Ізраїлю (запаси 2Р), відкритого у 2009 році. З початку видобування у 2013 і до 2020 року обсяг товарного газу з родовища Тамар склав приблизно 66 млрд куб. м газу, що в основному був поставлений на внутрішній ринок Ізраїлю.