Надра є власністю всього народу України: Зеленський - про рішення РНБО

Відео

Незабаром буде запропоновано механізм для втілення в життя однієї передвиборчих обіцянок Президента – економічного паспорта українця.

Як передає Укрінформ, про це Президент України Володимир Зеленський заявив у своєму зверненні щодо останніх рішень РНБО.

"Сьогодні відбулося чергове засідання Ради національної безпеки і оборони України. Ми продовжуємо відновлювати справедливість там, де хтось вважав, що його персональні фінансові апетити можуть бути сильнішими за інтереси держави та народу України, а його власні кишені важливіші від державної казни", - йдеться у зверненні.

Президент зауважив, що на основі пропозицій, внесених Службою безпеки України, застосовані персональні економічні санкції, зокрема блокування активів, обмеження торговельних операцій та транзиту ресурсів, а також анулювання та зупинка ліцензій і спецдозволів на користування та видобуток надр України щодо 19 компаній. На думку правоохоронців, вони отримали ці ліцензії за заниженою ціною, завдавши державі великих збитків. І, на думку спецслужб, ці компанії, імовірно, пов’язані з громадянином держави-агресора.

Зеленський нагадав, що згідно з Конституцією, надра є власністю всього народу України.

"Часи, коли існував список прізвищ, які вважалися українським народом і могли володіти та користуватися надрами, – ці часи закінчилися. В контексті цього хочу повідомити, що незабаром ми запропонуємо механізм для втілення в життя однієї з моїх передвиборчих обіцянок, а саме – про економічний паспорт українця. За ним усі діти, народжені в Україні, до моменту настання 18 років, зможуть отримувати кошти від користування та видобутку надр України, що будуть накопичуватися на їхньому персональному депозитному рахунку в банку, і після досягнення повноліття зможуть бути витрачені ними для здобуття вищої освіти в Україні", - наголосив Президент.

Читайте також: РНБО ввела санкції проти 19 компаній у сфері надрокористування

Крім того, на засіданні РНБО підтримані пропозиції Кабінету Міністрів та Служби безпеки про застосування персональних санкцій, зокрема блокування всіх активів і майна, запобігання виведенню капіталів за межі України, позбавлення всіх державних нагород щодо таких осіб: Миколи Азарова, Сергія Аксьонова, Костянтина Затуліна, Вадима Колесніченка, Сергія Курченка, Сергія Кусюка, Павла Лебедєва, Леоніда Пасічника, Наталі Поклонської, Віктора Пшонки, Дмитра Табачника, Віктора Януковича та інших – загалом 27 осіб.

"Ми очікуємо та підтримуємо запровадження санкцій щодо окремих осіб з боку Європи, США або інших міжнародних партнерів, тому це рішення РНБО можна описати двома словами – логічно. І дивно. Логічно, що й Україна запроваджує такі санкції. І дивно, що це не робили, починаючи з 2014 року.

Також щодо останньої особи у списку – пана Януковича.

У зв’язку з рішенням суду, який визнав його винним у вчиненні державної зради, щодо всіх його указів за часи перебування на посаді Президента буде проведено аудит та аналіз. Щодо наявності у них рішень, які можуть загрожувати безпеці та інтересам України", - наголосив Зеленський.

Читайте також: Загроза нацбезпеці: РНБО доручила проаналізувати всі укази Януковича

Як повідомляв Укрінформ, 19 березня Рада національної безпеки і оборони України запровадила санкції щодо 19 компаній у сфері надрокористування.

Також Україна запровадила персональні санкції проти експрезидента Віктора Януковича, колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова, ексміністра освіти Дмитра Табачника, ексгенпрокурора Віктора Пшонки та низки інших колишніх посадовців.

Фото: ОП