Співпраця Укрспецекспорту з Туреччиною дає 15% від прибутку за іноземними контрактами

Ексклюзив

Україна та Туреччина ефективно розбудовують стратегічне партнерство у ВПК. Надходження за турецькими контрактами становили не менше 15% прибутку ДП «Укрспецекспорт» за минулий рік, що принесло понад 30 млн дол.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу розповів генеральный директор ДК «Укрспецекспорт» Вадим Ноздря.

«Якщо брати статистику 2020 року, то валютні надходження за зовнішньо-економічними контрактами з турецькими замовниками складають не менше 15%. З 230 млн дол. США понад 30 млн - це об’єми нашої діяльності, які так чи інакше стосуються Туреччини. Це потужний показник, і головне - на цьому ринку ми відчуваємо серйозні перспективи до розвитку, тому що інтенсивність наших переговорів з турецькими замовниками зростає. Сподіваємося, що на цій виставці нам вдасться закріпити ці досягнуті домовленості на рівні підписаних контрактів», - сказав Ноздря.

За його словами, українсько-турецька співпраця у сфері ВПК має стратегічний характер, незмінно посилюється з року в рік. Цей процес часто супроводжується спробами протидії з боку РФ, але особливого впливу не має.

«Протидія дійсно відчувається: від якихось проявів інформаційної гібридної війни, до заходів по дискредитації українських підприємств, які надають послуги постачання продукції на ринок Туреччини. Це, можливо, і мало би свій ефект, але Україна й Туреччина впевнено розбудовують стратегічні відносини, активно співпрацюють і принципово не звертають увагу на такі прояви. Тому ми впевнено ремонтуємо турецькі вертольоти, постачаємо системи протиповітряної оборони, маємо перспективи посилення співпраці у військово-морській сфері», - сказав генеральный директор ДК «Укрспецекспорт».

Як було відзначено, українська продукція ВПК, нові розробки сучасного озброєння, зокрема ті, що Україна представляє на виставці IDEF 2021 у Стамбулі, викликають зацікавленість іноземних, у т.ч. турецьких партнерів.

«Турецький ринок є одним зі стратегічно важливих для українських виробників. На виставці присутні експозиції більш ніж 25 підприємств – виробників з України, 15 з яких об’єднано експозицією Укроборонпрому, яку організоувала державна компанія Укрспецекспорт. Виставка відбувається попри пандемію із серйозними епідеміологічними обмеженнями. У ній беруть участь 79 офіційних урядових делегацій. Це потужний майданчик, де демонструють новинки озброєнь та військової техніки. Наша продукція цікава й різноманітна, викликає увагу та інтерес іноземних партнерів до співпраці», - зауважив Ноздря.

Читайте також: Українська делегація на чолі з Уруським відвідає міжнародну виставку IDEF 2021

Як повідомлялося, Україна бере участь в IDEF 2021. Українську делегацію на виставці очолює віцепрем’єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський. Вчора він відвідав український стенд на виставці, що представляє об’єднану експозицію державного концерну «Укроборонпром», організатором якої є державна компанія «Укрспецекспорт», зустрівся з головою Державного агентства з питань оборонної промисловості Туреччини Ісмаілом Деміром, керівниками провідних турецьких компаній у ВПК.

Міжнародна виставка оборонної промисловості IDEF-2021 проходить у Стамбулі під патронатом адміністрації президента Турецької Республіки за організаційної підтримки Міністерства оборони, Фонду збройних сил Туреччини та виставкової організації TÜYAP.