Ми пропонуємо етапність пенсійної реформи - Марченко
Пенсійна реформа в Україні повинна проходити поетапно, із залученням державної інституції на початку, щоб мінімізувати ризики.
Мета уряду зараз – створити умови для пенсійних накопичень для всіх громадян, щоб пенсійна реформа нарешті відбулася не лише на папері.
Як передає Укрінформ, про це написав у Фейсбуці міністр фінансів Сергій Марченко.
"Дешевий популізм багато років стає на заваді кращому життю українських пенсіонерів. Можна і далі розганяти зраду, а можна визнати факт – старіння населення як світова тенденція унеможливлює існування виключно солідарної системи. Дивно, що це сьогодні стало відкриттям для багатьох "експертів" фейсбуку. Тому — лікбез", — зазначив він.
Міністр нагадав, що солідарну систему вигадали в 19-му ст., вона схожа на фінансову піраміду, коли велика кількість працездатного населення фінансує пенсіонерів. "Солідарна пенсійна система працює так: відрахування із вашої заробітної плати у вигляді єдиного соціального внеску надходять до Пенсійного фонду та відразу перерозподіляються та виплачуються нинішнім пенсіонерам. Вже зараз кількість пенсіонерів майже зрівнялась з кількістю працюючих, які сплачують внески ЄСВ. Темпи старіння населення такі, що кількість працюючих буде постійно скорочуватися, а кількість пенсіонерів – зростати. Це створює ризик, що на одного працюючого буде припадати кілька пенсіонерів. Саме тому тим, кому зараз 40 років, вже треба думати про пенсійні накопичення", — зазначив Марченко.
Він також розповів, що накопичувальна система — це коли відрахування із зарплати людини акумулюються на її індивідуальному пенсійному рахунку. У підсумку людина отримує у вигляді накопичувальної пенсії всі внески плюс інвестиційний дохід. "Тобто ваші внески працюють виключно на вас", — уточнив міністр, додавши, що накопичувальна пенсія виплачуватиметься додатково до солідарної та не зменшуватиме її розмір.
"Ми говоримо про етапність пенсійної реформи, про залучення державної інституції на початку, щоб мінімізувати ризики. Наша мета зараз – створити умови для пенсійних накопичень для всіх громадян. Пенсійна реформа має нарешті відбутись не тільки на папері", — підсумував урядовець.
Як повідомляв Укрінформ, 3 серпня Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні з 2023 року планують запровадити соціальні пакети з накопичувальними пенсіями. За словами глави уряду, поширення досвіду запровадження соціальних пакетів із накопичувальними пенсіями на соціальних працівників, вчителів, військових — це важливий елемент переходу до накопичувальної пенсійної системи.
Кабмін 2 червня затвердив створення робочої групи з питань запровадження обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення тa розвитку недержавного пенсійного забезпечення.