Торгово-промислова палата і Держспецзв'язку оголосили місяць кібербезпеки

Торгово-промислова палата України (ТППУ) спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України оголосили Місяць кібербезпеки.

Про це Укрінформу повідомили у Торгово-промисловій палаті України.

Зазначається, що Місяць кібербезпеки спрямований на боротьбу з «кіберепідемією», вироблення нової парадигми поведінки в кіберпросторі, забезпечення стійкої роботи державних установ, бізнесу, сервісів і систем.

Віцепрезидент Київської торгово-промислової палати, голова Антикризового центру кіберзахисту бізнесу ТППУ Володимир Коляденко розповів, що Місяць кібербезпеки у форматі державно-приватної взаємодії проводиться Палатою вже вчетверте.

“Всі наші зусилля, діяльність величезної громади, сотень компаній, академічної спільноти, державних органів, які брали в цьому участь, привели до того, що нашу ініціативу з проведення Місячника кібербезпеки на загальнонаціональному рівні підтримано”, - наголосив Коляденко.

Читайте також: Українські держустанови підвищать кібербезпеку завдяки проєкту ОБСЄ

Цьогорічна програма заходу передбачає проведення круглих столів, регіональних курсів і семінарів з питань кібербезпеки бізнесу. Також відбудуться загальнонаціональний конкурс з кібербезпеки для студентів учнівської молоді «КіберНіндзя», турнір з кібербезпеки для учнів м. Києва «Кібергерой», презентація та вебінар з кіберпсихології та багато інших заходів.

Місяць кібербезпеки стартував із Дня кібербезпеки, в якому взяли участь студенти з понад 50 університетів України. Мета такого заходу - розповісти молоді про можливості професійного зростання у цій сфері, адже, відповідно до нової Стратегії кібербезпеки України, важливе значення приділяється розвитку освіти.

За словами заступника голови Держспецзв'язку Олександра Потія, успіх у сфері кібербезпеки, як і в будь-якій іншій галузі, залежить від трьох складових: освіти, прагматичності та чесності. Зокрема, студенти можуть здобути компетенції на рівні управління держави, підприємств; ризик-менеджменту, реагування на інциденти та кіберзагрози, розроблення технічних рішень кіберзахисту, захисту комп’ютерних систем тощо. Для цього Держспецзв’язку додає у Державний класифікатор Міністерства економіки України 46 професій у галузі кібербезпеки.

Читайте також: СБУ за місяць нейтралізувала понад 50 хакерських атак на органи влади

«Додання професій дає можливість обрати свою кар’єру фахівця з кібербезпеки: або криміналіста-розслідувача, або аналітика вразливостей чи ризиків, системного інженера – чи програмного архітектора. Загалом 46 професій, які становитимуть сучасний кадровий потенціал України», – розповів Потій.

В Україні фахівців із кібербезпеки готують 52 кафедри у вищих навчальних закладах, які щороку випускають близько двох тисяч студентів.

Як повідомляв Укрінформ, Рада національної безпеки та оборони України на засіданні 14 травня 2021 року затвердила Стратегію кібербезпеки України на 2021-2025 роки. Координатором реалізації Стратегії є Національний координаційний центр кібербезпеки.