Нафта дорожчає сьомий тиждень через нестачу енергоносіїв у Європі та Азії

Ціни на нафту піднімаються на торгах 8 жовтня, завершуючи зростанням сьомий тиждень поспіль на тлі нестачі енергоносіїв у Європі та Азії. 

Як передає Укрінформ, про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

Вартість грудневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures вранці 8 жовтня становить 82,97 дол. за барель, що на 1,24% вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у четвер, 7 жовтня, ці контракти подорожчали на 1,1%, до 81,95 дол. за барель.

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на листопад на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до ранку 8 жовтня зросла на 1,43%, до 79,42 дол. за барель. Напередодні вартість цих контрактів збільшилася на 1,1%, до 78,3 дол. за барель.

Читайте також: Через подорожчання газу деякі виробники електроенергії припинили роботу – міністр

Міністерство енергетики США заявило у четвер, 7 жовтня, що на сьогодні не планує продаж нафти зі стратегічного резерву, хоча раніше міністр енергетики країни Дженніфер Гренхолм говорила, що така можливість обговорюється.

"США розглядають всі можливості для того, щоб заспокоїти нафтовий ринок і стримати зростання цін", - заявила Гренхолм 6 жовтня у ході саміту Energy Transition Strategies, проведеного Financial Times.

Читайте також: Росія у вересні знизила транзит газу через Україну до мінімальних обсягів

Її слова, а також обіцянки Росії збільшити поставки газу до Європи, призвели до зниження цін на нафту у четвер. Ринок, однак, розвернувся до зростання, коли Міненерго США заявило, що слова Гренхолм відносилися до вже схваленого раніше Конгресом продажу нафти зі стратегічного резерву, а не до нових кроків.

За останні три місяці Brent подорожчала на 13%, WTI - на 11%. Підйому цін сприяло істотне збільшення попиту на нафту в економіці, що відновлюється від наслідків пандемії COVID-19. Водночас пропозиція на ринку скоротилася через ураган "Іда", який призвів до призупинення і тривалого відновлення видобутку в Мексиканській затоці. Ситуацію посилила енергетична криза в Європі, де ціни на газ сягнули рекордних максимумів, а також в Азії, де вже відзначаються перебої з енергопостачанням.

Читайте також: Ціна нафти наближається до максимуму з жовтня 2018 року

"Зростання попиту на нафту на тлі енергетичної кризи, ймовірно, буде основним двигуном підйому ринку в найближчі тижні. Ми очікуємо, що запаси нафти продовжать знижуватися, оскільки компанії будуть все активніше переключатися з газу на менш дорогу нафту перед зимовим сезоном. Це підштовхне ціни на нафту ще вище", - зазначає головний аналітик із сировинного сектору Australia and New Zealand Banking Group Денієл Гайнс.