Ексвласнику «Дельта банку» повідомили про підозру в розтраті 1 мільярда – Венедіктова
Прокурори повідомили про підозру у розтраті в 1 млрд грн колишньому власнику «Дельта банку».
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.
«Офіс генпрокурора координує розслідування у провадженнях стосовно ТОП-10 боржників Нацбанку та Фонду гарантування вкладів. Сукупна заборгованість цих банків перед власними вкладниками, не покрита виплатами Фонду, складає більше 120 мільярдів гривень. І частина цих коштів, за даними правоохоронців, банально розтрачена та розкрадена власниками та менеджментом цих установ. Сьогодні наші прокурори спільно зі слідчими Нацполіції повідомили про підозру одному з власників ПАТ «Дельта банк». Він же свого часу обіймав посаду голови Спостережної ради цієї фінустанови. Підозрюваному інкримінується розтрата майна та коштів зі збитками в понад 1 млрд гривень», - зазначила Венедіктова.
Крім нього повідомлення про підозру одержали двоє заступників голови ради директорів банку, а також директор однієї з пов’язаних фінансових компаній.
«Слідство встановило ряд епізодів, серед яких факт продажу боргу банком без будь-якої оцінки. 42 млн грн боргу було продано за ціною 4 млн грн. Та навіть цих коштів банк не отримав - «вигідну» операцію провернули через коригування залишків на рахунках в системі бухгалтерського обліку. А покупцем дешевого кредиту стала фінансова компанія заснована власником ПАТ «Дельта Банк», директор якої за сумісництвом обіймав в банку адміністративну посаду», - повідомила генпрокурор.
Вона зауважила, що «в цій схемі крім майнових прав на кредитну заборгованість спільники вивели з-під застави нерухомість вартістю близько 16 млн грн. Нікчемність більшості подібних правочинів встановлена судовими рішеннями в порядку господарського судочинства».
«Також про безпосереднє розкрадання коштів свідчать факти видачі за вказівкою власника банку 160 млн грн кредиту підприємству, бенефіціаром якого є його близький родич. При цьому заставою за цим кредитом були 8 земельних ділянок, вартість яких завищена більше ніж у 100 разів. За аналогічною схемою власник банку організував видачу кредитів на фірми-одноденки, що не мали жодних активів та заставного майна», - наголосила Венедіктова.
Для відшкодування заподіяної шкоди у кримінальному провадженні арештовані активи власника банку на суму 790 млн грн. Зокрема накладений арешт на близько 200 земельних ділянок в Київській, Чернігівській та Івано-Франківській областях. Крім того, арештовані 1 млн доларів з рахунку голови ради директорів в одному зі швейцарських банків.
Прокурори вручили ексвласникові «Дельта банку» клопотання про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у понад 1 млрд грн.
«Повернення розкрадених активів та покарання тих, хто ошукав вкладників – відповідальність всієї правоохоронної системи. І ми послідовно доводимо це. В провадженні щодо розтрати 2,5 млрд АТ «Банк «Фінанси та кредит» ми зібрали докази і повідомили про підозру 6 особам, у тому числі і власнику банку. Накладений арешт на майно вартістю, що відповідає розміру підтвердженої експертизою шкоди», - додала Венедіктова.
Також завершене спеціальне досудове розслідування щодо викрадення 5,5 млрд грн, що належали ПАТ «Брокбізнесбанк» та Національному банку України.
«Власнику банку та його спільникам повідомлено підозру в створенні злочинної організації, розкраданні чужого майна, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Арештоване майно на суму, що покриває доведену експертним шляхом суму збитків у 866 млн грн. Прокурори і слідчі рухаються далі», - наголосила Венедіктова.
Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2021 року на погашення вимог кредиторів неплатоспроможних банків було спрямовано 165,4 млн грн.
Загалом у січні-серпні 2021 року сума погашення вимог кредиторів становила 2346,7 млн грн, з яких 880,7 млн грн – позачергові виплати забезпеченим кредиторам.
Фото: ОГП