Майже 60% вважають, що газова криза в Європі не має впливати на їхні платіжки
Близько 60% українців переконані, що за умови зростання цін на газ в Європі тарифи в Україні зростати не повинні.
Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" протягом 21-23 жовтня 2021 року.
Згідно з даними опитування, 84% респондентів знають про рекордне зростання цін на природний газ у Європі (49% – добре знають, 35% – щось чули про це), ще 16% зазначили, що їм про це невідомо.
"Попри це, більшість (59%) заявили, що за умови зростання цін на газ у Європі тарифи в Україні не повинні зростати, 33% – зазначили, що вони можуть незначно зрости, але держава має частково компенсувати різницю. Лише 5% заявили, що тарифи мають встановлюватися відповідно до ринкових цін на енергоресурси", – йдеться у повідомленні.
Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донецької й Луганської областей. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера), на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів знизив ціну на газ для населення, яке є клієнтом "постачальника останньої надії" (ПОН, ГК "Нафтогаз України") до 7,96 грн за 1 кубометр (з ПДВ) на жовтень-листопад.
Нафтогаз зафіксував ціну "блакитного палива" на опалювальний сезон для населення (7,96 грн за кубометр без транспортування) та бюджетних організацій (13,7 грн за кубометр без ПДВ та транспортування).
Для ТКЕ компанія пропонує трирічний контракт із ціною газу на перший рік 7,42 грн за один кубометр (з 1 червня 2021 року по 31 травня 2022 року, з ПДВ, без урахування тарифу оператора газотранспортної системи).
Ціна на газ у Європі на початку жовтня встановила історичний рекорд, сягнувши майже 2 тис. дол. за тисячу кубометрів. У Кремлі намагаються використати ситуацію та змусити Берлін прискорити сертифікацію готового газопроводу в обхід України "Північний потік-2".