Уряд затвердив середньострокову стратегію управління держборгом до 2024 року
Кабінет Міністрів затвердив середньострокову стратегію управління державним боргом на 2021—2024 роки.
Відповідний проєкт постанови було схвалено на засіданні уряду 9 грудня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Проєктом постанови пропонується визначити на законодавчому рівні цілі, завдання та заходи у середньостроковій перпективі, з метою оптимізації структури державного боргу. Стратегія розроблена з урахуванням показників, визначених законом про державний бюджет на 2021 рік та бюджетною декларацією на 2022 - 2024 роки", - сказав міністр фінансів Сергій Марченко.
За його словами, стратегія містить аналіз прогнозних боргових показників та висновків щодо боргової стійкості, а також план дій та показники досягнення цілей.
Міністр наголосив, що уряд має на меті знизити співвідношення державного боргу до ВВП на кінець 2024 року до 47%.
Також стратегією визначено чотири основні цілі управління державним боргом: збільшення частки державного боргу в національній валюті, продовження термінів погашення боргу, залучення довгострокового пільгового фінансування та розвиток міцних взаємовідносин з інвесторами.
"Ми очікуємо чітку тенденцію до зниження боргового навантаження у середньостроковій перспективі. За результатами реалізації попередньої стратегії вже вдалося досягти значних результатів, а саме: збільшення частки державного боргу в національній валюті з 33,4% у 2018 році до 38,2% у 2020 році з відповідним зменшенням частки боргу в іноземних валютах", - зазначив Марченко.
Як повідомляв Укрінформ, у жовтні сукупний державний та гарантований державою борг України перевищував 90 млрд дол.