Енергоатом вважає обґрунтованими зауваження Міненерго до роботи Держатому

НАЕК "Енергоатом" вважає, що зауваження Міністерства енергетики до роботи Державної інспекції ядерного регулювання є логічними та обґрунтованими, і заявляє про перепони своїй діяльності з боку інспекції. 

Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі Енергоатома.

"Розпорядженням Кабінету Міністрів від 9 грудня 2021 року №1606 було затверджено негативну оцінку результатів службової діяльності у 2021 році голови Державної інспекції ядерного регулювання України Григорія Плачкова. ДП "НАЕК "Енергоатом" вважає це рішення своєчасним і спрямованим на вирішення проблем державного регулювання й інспектування питань ядерної та радіаційної безпеки в Україні", - повідомили у компанії.

Енергоатом відкидає претензії Плачкова на свою адресу, які були оприлюденеі в позиції Держатомрегулювання, та вважає його аргументи неправдивими і маніпулятивними. Так, компанія спростовує слова Плачкова про те, що документи на отримання дозвільних документів на експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) до Держатомрегулювання не надходили.

"Ще на початку листопада цього року всі необхідні документи для отримання окремого дозволу на експлуатацію сховища були розроблені, більшість із них задля скорочення термінів розгляду заяви на отримання ліцензії передали до Держатомрегулювання. Однак чотири документи із цього переліку досі залишаються не погодженими навіть попри те, що вже пройшли кожен по три етапи коштовної експертизи ядерної та радіаційної безпеки", - заявляють в Енергоатомі.

Компанія також скаржиться на раптове збільшення на 14 позицій кількості документів, які інспекція вимагає надати для отримання дозволу на експлуатацію ЦСВЯП.

"Енергоатом вважає таку позицію Держатомрегулювання суб’єктивною та неконструктивною і нагадує, що затримки із введенням ЦСВЯП в експлуатацію грають на користь РФ, яка хоче повернути залежність України у зберіганні відпрацьованого ядерного палива", - наголосили у компанії.

Крім того, Енергоатом закидає Держатомрегулюванню навмисну затримку з підготовкою кадастрової документації для початку реалізації проєкту будівництва нових енергоблоків. Основною метою кадастру було визначення оптимальних територій, де розміщення майданчика АЕС можливе, і при розробці документа були враховані затверджені інспекцією вимоги, стверджують у компанії.

Енергоатом також зазначає відмову Плачкова брати участь у спільних нарадах із американською компанією Westinghouse, яка є партнером Енергоатома.

"Підсумовуючи вищевикладене, на превеликий жаль, змушені констатувати, що подібні неконструктивна позиція та публічні закиди з боку голови Держатомрегулювання Плачкова на адресу ДП "НАЕК "Енергоатом" гальмують розвиток ядерної енергетики України та негативно впливають на репутацію країни як надійного партнера на світовій атомній арені", - додали в компанії.

Як повідомлялося, 9 грудня міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Міненерго має низку зауважень до роботи Держатомрегулювання. Він запропонував Кабміну негативно оцінити діяльність голови Державної інспекції ядерного регулювання під час проведення щорічного оцінювання.

Зі свого боку, Державна інспекція ядерного регулювання заявляє, що зауваження Міністерства енергетики до діяльності інспекції не відповідають нинішньому стану справ.