ЄС зацікавлений в інтеграції України до європейського водневого ринку - Маасікас

Європейський Союз зацікавлений у розширенні співробітництва з Україною в напрямку виробництва та транспортуванні водню, а також інтеграції України до водневого ринку ЄС.

Про це кореспонденту Укрінформу в інтерв’ю розповів посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

«ЄС зацікавлений у розширенні співробітництва з Україною в цьому напрямку та в інтеграції України до водневого ринку ЄС, який наразі розвивається. Це вимагатиме обговорення подальшої трансформації українського енергетичного сектору, запровадження єдиних правил і стандартів, а також умов інвестування», - розповідає посол.

За його словами, на сьогодні виробництво водню дуже енергоємне. Тому його реалізація має бути орієнтована на ті сектори, де він найбільш необхідний. Це вимагає, зокрема, наявності достатніх обсягів відновлюваної енергії.

А тому пріоритетом для України, також з точки зору розвитку водневих технологій, має бути – як і в ЄС – значне нарощування відновлювальних виробничих потужностей в країні.

«Водень Європи» (Hydrogen Europe), Європейська промислова асоціація водневих технологій, оцінює, що в 2030 році Україна може забезпечити значні обсяги виробництва аміаку (виробленого за допомогою водню), а також водню, виробленого за допомогою відновлюваної електроенергії, який потім можна буде експортувати по трубопроводах до ЄС. Ще потрібно виконати багато роботи, і ЄС може допомогти у сприянні транспортуванню водню на свої ринки», - додав Маасікас.

Як повідомляв Укріфнорм, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження разом з Міністерством енергетики розробляє проєкт Стратегії розвитку водневої енергетики України.

Воднева стратегія передбачає три ключові елементи: виробництво, транспортування та зберігання водню. Відповідно до експертних рекомендацій, впровадження стратегії проходитиме у три етапи: 2021-2025 роки, 2025 – 2030 роки та після 2030 року.

У ході кожного з цих етапів передбачається визначення основних завдань та сфер діяльності, розвиток інфраструктури, створення нормативно-правової бази та реалізація пілотних проектів та напрямів для співпраці.