Нафтогаз цьогоріч витратив 86 мільярдів на закупівлю газу – Вітренко

На придбання газу для опалювального сезону 2021-2022 НАК «Нафтогаз» витратила загалом 86 млрд грн, з них 42 млрд – на придбання імпортного палива.

Як повідомляє Укрінформ, про це написав у Фейсбуці голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко.

Пост оприлюднено у відповідь на критику компанії за нібито відмову імпортувати газ у літній період, що пролунала напередодні у телеефірі.

«На ток-шоу люблять розкидатися голослівними звинуваченнями, але для нас більш звичною є мова цифр», - наголосив посадовець. За його даними, на цей опалювальний сезон Нафтогаз закачав до сховищ 18,6 млрд кубометрів палива.

Середній же показник, з яким починали опалювальні періоди у 2011-2019 роках, – 17,9 млрд кубометрів, а, приміром, у 2016-му в українських ПСГ було лише 14,5 млрд кубометрів газу.

«Цього ж року компанія активно імпортувала газ. У червні-жовтні ми придбали 77% від усього обсягу імпортованого в країну газу. Тобто, інші учасники ринку, включно з іноземними компаніями, українськими фінансово-промисловими групами, які мають значно більші фінансові ресурси, всі разом імпортували утричі менше, ніж Нафтогаз», - нагадав Вітренко.

Компанія, за його словами, продовжила імпортувати газ і в листопаді-грудні. Загалом у червні-грудні імпортовано майже 2,5 млрд кубометрів палива. На закупівлю газу на зиму Нафтогаз витратив 86 млрд грн, 42 млрд з яких – на імпортний ресурс.

«Якби закупівля газу не відбулася влітку, зараз такий обсяг коштував би вдвічі більше», - переконаний Вітренко.

Як повідомлялося, у понеділок в ефірі програми «Свобода слова», Юрій Вітренко розповів, що Нафтогаз цьогоріч забезпечив надходження 77% від усього імпорту газу в Україну. Очільник НАК зауважив, що ціни на ринку газу визначаються політикою Владіміра Путіна, яку неможливо передбачити. Через це, поміж іншого, було фізично неможливо накопичити в ПСГ значні обсяги газу.

Станом на 1 грудня у підземних сховищах газу (ПСГ) було 16 млрд кубометрів «блакитного палива». Відбір газу із ПСГ почали 7 жовтня через похолодання та збільшення споживання у приватних будинках.