Одеські порти отримали засоби для локалізації аварійних забруднень у відкритому морі

Порти Одещини отримали спеціалізоване обладнання для локалізації аварійного забруднення на зовнішніх частинах акваторій.

Про це повідомляє у Фейсбуці пресслужба Админістрації морських портів України, передає Укрінформ.

"Південною філією ДП «АМПУ» здійснено закупівлю спеціалізованого обладнання, морських (важких) бонових загороджень для локалізації аварійних забруднень у відкритому морі. Проведення закупівлі зазначеного природоохоронного обладнання забезпечує можливість проведення ефективного реагування на випадки забруднення на зовнішніх акваторіях морських портів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що важкі бонові загородження мають габаритні та технічні характеристики, які є більшими, ніж у звичайних портових бонових загороджень: надводна частина 470 мм, підводна частина 700 мм та міцність на розрив 20 000 Н/5 см. Тому вони можуть використовуватись у більш суворих погодних умовах, навіть у зимовий період. Загалом філією придбано 800 м бонового загородження, що дозволить локалізувати пляму нафтопродуктів або іншої забруднюючої речовини на площі 40 тис.кв.м або забезпечити локалізацію аварійного судна довжиною до 300 м.

Читайте також: Вантажообіг морських портів України у січні зріс на 49%

Наразі Південною філією розглядається питання проведення тренувань із локалізації та ліквідації умовного розливу забруднюючих речовин у відкритому морі, в межах акваторії порту. Метою навчання є визначення сил та засобів, необхідних для доставки та розгортання важких бонових загороджень, отримання навичок застосування спеціалізованого обладнання в критичних умовах, персоналом адміністрацій морських портів, розташованих у Чорноморському регіоні та інших установ, організацій, підприємств, що можуть бути залучені до локалізації та ліквідації забруднення.