До об’єднаної енергосистеми підключені вісім енергоблоків АЕС України
Станом на 12 березня 2022 року до об’єднаної енергосистеми підключено вісім енергоблоків атомних електростанцій України.
Про це повідомляє пресслужба Держатомрегулювання, передає Укрінформ.
У Держатомрегулюванні поінформували, що станом на 12 березня до об’єднаної енергосистеми України підключено 8 із 15 енергоблоків АЕС.
У плановому ремонті: енергоблок № 1 ВП «Запорізька АЕС», термін закінчення 01.07.2022 (14 доба ремонту); енергоблок № 1 ВП «Рівненська АЕС», термін закінчення 05.04.2022 (25 доба ремонту); енергоблок № 2 ВП «Хмельницька АЕС», термін закінчення 20.05.2022 (23 доба ремонту); енергоблок № 3 ВП «Южно-Українська АЕС», термін закінчення 13.06.2022 (15 доба поточного ремонту).
Зазначається, що в наслідок бойових дій на ВП «Запорізька АЕС» - регулюючий контроль за станом ядерної та радіаційної безпеки на майданчику втрачений: енергоблок № 3 ВП «Запорізька АЕС» - в стані «холодний зупин», заявка до 31.03.2022; енергоблок № 5 ВП «Запорізька АЕС - в стані «холодний зупин», заявка до 31.03.2022; енергоблок № 6 ВП «Запорізька АЕС - блок в ремонті до 26.03.2022 (5 доба).
На ВП «Южно-Українська АЕС» пошкоджено ПЛ-330 кВ «ПУАЕС-Вознесенськ».
Зауважується, що 17-ту добу не вдається відновити роботу автоматизованої системи радіаційного контролю зони відчуження в районі Чорнобильської АЕС. Стан паливної маси, локалізуючих споруджень і будівельних конструкцій об’єкту «Укриття» залишається без змін, вихід радіоактивних речовин не перевищує показників, встановлених нормативними вимогами. Змін радіаційної обстановки на майданчику ЧАЕС немає.
Окрім того, в режимі стоянки знаходиться дослідницький ядерний реактор Інституту ядерних досліджень НАН України в Києві. Паливо з активної зони перевантажено в сховище відпрацьованого ядерного палива № 1.
Окремо зазначається, що ядерна установка «Джерело нейтронів» у Харкові, яку 6 та 10 березня бомбардували російські війська, переведена у глибокий підкритичний стан. 11 березня електропостачання систем/елементів об’єкту, важливих для безпеки, було відновлено. Ушкоджень, які б впливали на стан ядерної та радіаційної безпеки, на цей час виявлено не було. Радіаційний стан на майданчику в межах норми.
Як повідомлялося, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на зустрічі з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі 10 березня наполягав на негайному виведенні росією своїх військ з Чорнобильської та Запорізької АЕС задля запобігання ядерній катастрофі в Європі.
ЧАЕС була захоплена російськими військами 24 лютого. ЗАЕС перебуває під контролем російської армії з 4 березня.