В Україні можуть спростити процедуру приватизації держмайна
У Верховній Раді України зареєстрований законопроєкт, який передбачає спрощення окремих процедур під час підготовки об'єктів державного майна до приватизації.
Як передає Укрінформ, Проєкт Закону №7191 про особливості приватизації державного майна в умовах воєнного стану зареєстрований Верховною Радою 22 березня.
Як йдеться в пояснювальній записці до законопрєкту, його метою є пришвидшення приватизаційних процесів об’єктів малої приватизації державної власності в період запровадження воєнного стану.
Зокрема, пропонується скасувати проведення аудиту, екологічного аудиту, інвентаризації, а також оцінки таких об’єктів.
Також з метою спрощення процедур передбачається, що документи, які подають потенційні покупці для участі в електронному аукціоні, можуть бути складені в електронній формі та підписані шляхом накладення кваліфікованих електронних підписів.
Окремо запропоновано скоротити строк проведення першого аукціону, встановивши його проведення не раніше ніж через 5 днів, але не пізніше 20 днів після опублікування інформаційного повідомлення про відповідний об'єкт.
Повторний аукціон може проводитися не раніше ніж через 3 дні й не пізніше 6 днів після опублікування відповідного протоколу.
На публікацію протоколу про торги відведено 3 дні, на подальшу оплату покупцю — 10 днів і стільки ж – на подальше укладання договору купівлі-продажу.
Також законопроєктом передбачено списання податкових боргів підприємства чи господарського товариства, за деякими винятками.
Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого у зв’язку з широкомасштабним вторгненням рф в Україну Фонд державного майна України (ФДМУ) призупинив проведення аукціонів з приватизації та оренди держмайна. У ФДМУ зауважили, що всі операції будуть відновлені, як тільки це дозволять обставини.
Як повідомлялося, 24 лютого росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.