Відбудова України коштуватиме щонайменше $600 мільярдів - Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в довгостроковій перспективі відбудова та відновлення України буде коштувати щонайменше 600 млрд дол.

Як передає Укрінформ, про це Шмигаль повідомив у Фейсбуці.

"Разом із Президентом Володимиром Зеленським виступили на Spring Meetings 2022, які проводять Світовий банк та МВФ. Розповіли партнерам про плани росії знищити Україну та українську економіку. Заблоковані порти, удари по заводах, спроби зірвати посівну, зруйновані міста. Все це частина цього плану. Збитки для української економіки вже становлять більше 500 млрд дол. ВВП цьогоріч може впасти від 30% до 50%", - зазначив Шмигаль.

Він наголосив, що Україні потрібна фінансова підтримка партнерів, аби вистояти. Розмір такої короткострокової допомоги український уряд оцінює в 4-5 млрд дол щомісяця протягом наступних пів року.

Читайте також: Війна завдає неймовірних збитків економіці – Шмигаль

"Одним із механізмів такої підтримки можуть стати спеціальні права запозичення, які емітуються МВФ. Закликаємо, аби наші міжнародні партнери надали 10% своїх СПЗ Україні, що дозволить отримати мільярди доларів для покриття бюджетного дефіциту. Так ми зможемо й надалі виконувати свої соціальні зобов'язання, підтримувати бізнес, відновлювати критичну інфраструктуру", - наголосив Шмигаль.

За його словами, в довгостроковій перспективі відбудова та відновлення України буде коштувати щонайменше 600 млрд дол. За дорученням Президента України, уряд разом зі світовими експертами вже розробляє такий план відновлення.

Читайте також: Шмигаль зустрівся із Байденом — обговорили допомогу Україні та санкції проти рф

Шмигаль закликав світ підтримати Україну, підтримати свободу та демократію.

Як повідомлялося, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 21- 22 квітня перебуває з робочим візитом у Вашингтоні (США). Глава уряду України бере участь у засіданні міністерського рівня в рамках The 2022 Spring Meetings Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Шмигаль також проводить зустрічі з представниками Конгресу, керівниками міжнародних фінансових та гуманітарних організацій, міністрами США.