Через морську блокаду експорт зерна з Одещини скоротився до мільйона тонн за два місяці
Через морську блокаду рф експорт зерна з Одещини упродовж березня-квітня скоротився до 1 млн тонн. Ще близько пів мільйона тонн одеські товаровиробники планують експортувати в травні.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Одеської обласної військової адміністрації, пославшись на директора профільного департаменту.
«Цьогоріч через російську блокаду морських портів Одеська область не може експортувати зерно в повному обсязі. Якщо у березні ми експортували 200 тис. тонн зерна, то у квітні вдалося зрушити кризову ситуацію. Наразі експортовано з використанням залізниці, автошляхів і теплоходів Українського Дунайського пароплавства більше 1 млн тонн», - зазначила директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова.
Вона висловила сподівання, що до кінця травня буде досягнуто показника у 1,5 млн тонн зерна.
Водночас Стоянова запевнила жителів регіону, що запасів базового продовольства в Україні й безпосередньо в області «вистачить для харчування населення протягом кількох років. Оскільки торік одеські аграрії зібрали рекордний урожай пшениці та ячменю – понад 5 млн тонн".
Цього обсягу зерна, акцентувала вона, «достатньо як для забезпечення потреб власного ринку виробництва борошна і виготовлення хлібобулочних виробів, так і для експорту зернової продукції» традиційним зарубіжним споживачам – країнам Північної Африки, Близького Сходу, Південної та Південно-Східної Азії та Європи.
За словами директора департаменту, більшість зерна торішнього п’ятимільйонного врожаю планували експортувати, що на тлі зростання світових цін на продовольство мало суттєво підвищити доходи аграрної галузі і вплинути на обсяг регіонального ВВП.
Як відомо, 45% валютного виторгу в Україні надходить завдяки роботі вітчизняного агросектору, а Одещина дає 5% загальнонаціонального обсягу виробництва зернових.