МЗС застерігає інші країни від купівлі награбованого росією українського зерна
Міністерство закордонних справ України категорично засуджує дії росії, яка відбирає зерно в українських аграріїв на тимчасово захоплених територіях.
Про це йдеться у коментарі МЗС, передає Укрінформ.
"Російські окупанти вилучають українське зерно, спрямовують його на власне споживання або намагаються продати на міжнародних ринках. Крадіжки харчових ресурсів з території незалежної суверенної держави є одним із проявів мародерства", - зазначили в міністерстві.
МЗС України попередило інші країни, що партії зерна, які продає рф, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте в результаті мародерських дій російської окупаційної влади.
“Вважаємо, що будь-яка країна, яка свідомо купує вкрадене зерно, є співучасником цього злочину", - наголошено у заяві.
Міністерство констатує, що крадіжку українського зерна підтверджують як численні свідчення українських аграріїв, так і документальні докази. Це - розпорядження так званої "мерії Бердянська" щодо вилучення пшениці та ячменю у приватних компаній, реліз законодавчих зборів красноярського краю рф, пропозиції російського міністерства відкласти введення в дію інформаційної системи відстеження зерна.
МЗС підкреслює, що злочинне вилучення та вивезення українського зерна є черговим свідченням деструктивних дій рф, які порушують основні принципи Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) - гарантування продовольчої безпеки та подолання голоду, що ставить під питання доцільність членства росії в організації.
Зовнішньополітичне відомство вимагає від росії припинити викрадення зерна, розблокувати українські порти, відновити свободу судноплавства та дозволити прохід торговельних суден.
Також міністерство закликає міжнародну спільноту посилювати економічні санкції з метою припинення збройної агресії РФ проти України, запобігання гуманітарній катастрофі та погіршенню ситуації з продовольчою безпекою у світі.
Як повідомлялося, за інформацією Мінагрополітики, окупанти вже викрали щонайменше 400–500 тис. тонн зерна на суму понад 100 млн доларів США. Практично всі кораблі, які виходять із зерном із Севастополя, перевозять крадену українську продукцію.