Фінансової підтримки потребують 95% представників малого та середнього бізнесу

Дослідження

Згідно із дослідженням Асоціації експертів зі сталого розвитку, фінансової підтримки свого бізнесу потребують 95,3% представників мікро-, малого та середнього бізнесу.

Про це розповів експерт у сфері стратегії та фінансів Асоціації експертів зі сталого розвитку Іван Корякін під час пресконференції в Укрінформі.

"Несподіванкою не стало те, що більшість, а саме 95,3% учасників сказали, що їм потрібна фінансова підтримка для продовження існування та роботи", - сказав він.

За словами експерта, також 11,8% респондентів відповіли, що для підтримки свого бізнесу їм необхідні консультації експертів. Основними темами для консультацій учасники опитування назвали: залучення інвестицій, відновлення діяльності та можливості з релокації.

Корякін розповів, що згідно з підрахунками експертів асоціації, в середньому для підтримки діяльності мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні потрібно щонайменше 6 млрд євро у 2022 році. Він зазначив, що більшість респондентів вказали, що потребують саме грантів та інвестицій, а не кредитування. Експерт зауважив, що це може бути пов'язано з тим, що від початку повномасштабного вторгнення банки почали скорочувати та закривати свої кредитні програми для бізнесу.

Крім цього, учасники опитування також назвали основні проблеми, з якими зіштовхується їхній бізнес під час війни. Зокрема, це відсутність грошей у клієнтів та покупців, нестача обігових коштів на тимчасово окупованих територіях, валютні обмеження, нестача комплектуючих, уповільнення митного оформлення, а також втрата персоналу.

Водночас, згідно з результатами дослідження, поточна ситуація в країні найменше вплинула на агропідприємства (крім тих, хто опинився на тимчасово окупованих територіях) та на ІТ-компанії. Найбільшого впливу зазнали виробники різних видів продукції.

Читайте також: Розпочалася друга хвиля подачі заяв на гранти для створення власного бізнесу - Мінекономіки

Асоціація експертів зі сталого розвитку проводила дослідження стану та потреб мікро-, малого та середнього бізнесу з кінця квітня до початку червня. Загалом участь у дослідженні взяло понад 500 респондентів, з них 49% - це представники мікро бізнесу.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з підрахунками експертів за понад три місяці повномасштабного вторгнення загальні прямі втрати малого та середнього бізнесу оцінюються в 64-85 млрд доларів США.

Фото: Руслан Канюка