Україна пропонує розширити «зерновий коридор» на порти «Миколаїв» та «Ольвія»

Президент України Володимир Зеленський пропонує партнерам розширити експортну зернову ініціативу, зокрема на порти "Миколаїв" та порт "Ольвія" у Миколаївській області.

Відповідну пропозицію він висловив у відеозверненні до учасників саміту G20 на Балі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Завдяки потужній участі ООН, Туреччини та інших партнерів ми показали, як співпраця кількох може повернути продовольчу безпеку багатьом. Я вважаю, що наша експортна зернова ініціатива заслуговує на безстрокове подовження, незалежно від того, коли закінчиться війна. Право на їжу – це фундаментальне право кожної людини у світі. Україна з липня експортувала більше 10 млн тонн продовольства морським шляхом. Можемо наростити експорт ще на мільйони тонн щомісячно. Для цього я пропоную розширити експортну зернову ініціативу на інші наші порти, зокрема на порти "Миколаїв" та "Ольвія" у Миколаївській області", – сказав Президент України.

Читайте також: Зерно для мільйонів людей: почала роботу гуманітарна продовольча програма Grain from Ukraine

Він також закликав учасників саміту приєднатися до української ініціативи з допомоги продовольством найбіднішим. Зеленський зазначив, що ця ініціатива – Grain From Ukraine – уже започаткована. За його словами, перше судно Nord Vind уже виходить у Ефіопію. Глава української держави уточнив, що на борту 27 тис. тонн пшениці – це обсяг продовольства для майже 100 тис. людей на рік.

"Може бути багато таких суден з України, а отже, багато людей у бідних країнах, які врятовані від голоду. Україна може експортувати цьогоріч 45 млн тонн продовольства. І хай суттєва частина буде спрямована тим, хто страждає найбільше", – додав Зеленський.

Він підкреслив, що кожна країна може долучитися з конкретним внеском та стати "співтворцем перемоги над голодом і продовольчою кризою".

Угоду щодо експорту українського зерна по Чорному морю укладено між Україною, Туреччиною та ООН, а також між росією, Туреччиною та ООН 22 липня терміном на 180 днів.

Читайте також: Формула миру: Зеленський назвав 10 умов припинення війни в Україні

29 жовтня російська федерація заявила про вихід із Чорноморської зернової ініціативи, обґрунтувавши своє рішення нібито "атакою на кораблі чф" у бухті Севастополя, в чому вона звинуватила Україну та Британію. Попри демарш рф, рух суден по "зерновому коридору" було продовжено. 2 листопада було оголошено, що росія повернулася до Чорноморської ініціативи.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський під час звернення до учасників саміту G20 назвав 10 обов’язкових умов для припинення війни в Україні. Зокрема, йдеться про радіаційну та ядерну безпеку, продовольчу безпеку, енергетичну безпеку, звільнення всіх полонених і депортованих, виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку, виведення російських військ і припинення бойових дій, повернення справедливості, протидію екоциду, недопущення ескалації, фіксацію закінчення війни.

15-16 листопада на острові Балі в Індонезії триває саміт G20.

Фото: Мінінфраструктури