USAID працюватиме з Конгресом США, щоб інвестувати $230 мільйонів в український бізнес

Агентство США з міжнародного розвитку USAID працюватиме з Конгресом щодо виділення 230 млн доларів на підтримку українських підприємств, що передбачає надання позик під невеликі відсотки, грантів для бізнесу тощо.

Про це заявила адміністратор USAID Саманта Павер на брифінгу у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«USAID планує співпрацювати з Конгресом США, щоб інвестувати 230 мільйонів доларів додатково в український бізнес. Це включатиме все - технічну допомогу підприємствам, які хочуть масштабувати та розширити свою діяльність, щоб допомогти їм відповідати нормам ЄС, аби вони могли експортувати більше своїх продуктів і послуг у Європу та створювати більше робочих місць для українців», - сказала вона.

Павер відзначила, що обговорювала це з Президентом Володимиром Зеленським, для якого підтримка економіки та малих і середніх підприємств є пріоритетами.

За словами адміністратора USAID, багато фінустанов вважають інвестування в український бізнес занадто ризикованим, тому Агентство має намір розширити використання таких інструментів, як позики під малі відсотки чи гранти для бізнесу, "гарантії першого збитку", які зменшать ризик інвестування в Україну.

Читайте також: Зеленський зустрівся з адміністраторкою USAID - про що говорили

«І ми працюватимемо разом, щоб залучити більше інвестицій і більше залучити приватний сектор тут, в Україні, що є інвестицією в стабільність сьогодні, а також у майбутнє економіки», - додала Пауер.

Вона підкреслила, що протягом останніх кількох днів USAID оголосило про надання майже 1 мільярда доларів нової допомоги, зокрема на задоволення нагальних потреб щодо модернізації сільськогосподарського сектору України та підтримки психічного здоров’я населення.

Читайте також: США нададуть ще $250 мільйонів на підтримку агросектора України

Як повідомляв Укрінформ, адміністратор Агентства USAID Саманта Пауер 17 липня прибула до Києва. Це вже другий її візит в Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Фото: ОП