Китай відіграє ключову роль у стимулюванні глобального економічного зростання - очільниця СОТ

Генеральний директор Світової організації торгівлі (СОТ) Нгозі Оконджо-Івеала заявила, що Китай відіграє ключову роль у стимулюванні глобального економічного зростання.

Як передає Укрінформ, про це вона сказала в ексклюзивному інтерв’ю китайському державному інформагентству Сіньхуа в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

«Китай відіграє дуже важливу роль і ми хотіли б, аби китайська економіка якнайшвидше відновилася, тому що це сприятиме світовій торгівлі та глобальному зростанню і стосується не тільки Китаю, а й решти світу», - сказала Оконджо-Івеала.

За її словами, китайський уряд завжди вмів знайти інструменти для стимулювання національної економіки і минулого року запровадив ряд заходів підтримки, тому в СОТ очікують поступового підвищення темпів відновлення економіки КНР.

«Що б не сталося з Китаєм, це вплине на світ і тому в інтересах усіх, аби китайська економіка працювала добре», - додала очільниця СОТ.

Оконджо-Івеала також відмітила роль Китаю у підтримці багатосторонньої світової торгівлі. 

«Китай, з точки зору СОТ, є рішучим прихильником багатосторонньої торгової системи та багатосторонності. Ми сподіваємося, що це триватиме й надалі і Китай продовжить залишатися сильним учасником, який також допоможе СОТ вирішити деякі проблеми світової торгівлі, які, як ми бачимо, виникають», - сказала вона.

Читайте також: Китай у Давосі назвав п'ять пропозицій «для відновлення довіри між країнами»

Сіньхуа зауважує, що з моменту вступу до СОТ понад 20 років тому Китай став найбільшим у світі продавцем товарів та основним торговим партнером для понад 140 країн і регіонів, а його частка у зростанні світової економіки сягає в середньому майже 30%.

Згідно з даними Національного бюро статистики КНР, минулого року ВВП Китаю зріс на 5,2% в річному обчисленні, перевищивши попередній прогноз уряду країни і 5%.

Як повідомляв Укрінформ, заступник міністра промисловості та інформаційних технологій КНР Сінь Гобінь заявив, що Китай минулого року поставив на зовнішні ринки понад 4,9 мільйона авто і став найбільшим у світі експортером автомобілів.

Фото: Joy Asico/World Bank