Київ і Варшава обговорили участь польських перевізників в українському транспортному ринку
Заступник міністра транспорту України і заступник міністра інфраструктури РП Сергій Деркач і Павел Ганцаж обговорили в межах II засідання польсько-української робочої групи участь польських перевізників в українському транспортному ринку.
Як повідомляє Міністерство інфраструктури Польщі, під час відеоконференції обговорено нинішній стан виконання домовленостей після переговорів віцепрем’єра Олександра Кубракова з міністром транспорту РП Даріушем Клімчаком, а також попередніх переговорів у Києві Деркача і Ганцажа.
Як підкреслюється, це була чергова розмова сторін після підписання домовленості, в результаті якої польські перевізники призупинили блокування кордону до 1 березня.
Зазначається, що метою зустрічі була "розробка реальних рішень, спрямованих на збільшення частки польських перевізників на українському ринку вантажних перевезень, а також обговорення можливих змін до угоди про лібералізацію вантажних перевезень автомобільним транспортом між ЄС та Україною".
Обговорюючи нинішню ситуацію, заступник міністра Ганцаж зазначив, що повернення польських та європейських вантажівок з України через прикордонні пункти “все ще триває надто довго, і висловив очікування, що ситуація з транскордонними потоками покращиться, в основному щодо полегшення у поверненні порожніх вантажівок з України до ЄС”.
Як зазначається, міністри домовилися спільно відвідати окремі пункти пропуску, як з української, так і з польської сторони, щоб вивчити ситуацію на місцях.
“Під час зустрічі також були представлені польські пропозиції щодо змін до угоди між ЄС та Україною про автомобільні перевезення вантажів, метою яких є запровадження справедливих та рівних правил для всіх сторін”, - наголошується у повідомленні.
Як повідомляв Укрінформ, 6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок поблизу трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: «Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська», «Дорогуськ – Ягодин». Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Євросоюзом до 30 червня 2024 року.
16 січня Міністерство інфраструктури Польщі підписало угоду з організаторами блокади пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, за результатами якої протестувальники призупинили до 1 березня свій протест. За цей час уряд Польщі зобов’язується вирішити проблеми перевізників.
Фото: www.gov.pl