Україна хоче закріпити «економічний безвіз» в угоді про асоціацію з ЄС - Шмигаль

Вільний режим торгівлі між Україною та Європейським Союзом можливо закріпити в Угоді про асоціацію.

Таку думку Прем‘єр-міністр Денис Шмигаль висловив під час брифінгу з віцепрезидентом Європейської комісії, високим представником Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозепом Боррелем у Києві, передає кореспондент Укрінформу.

"Наша стійкість на полі бою сьогодні залежить від стійкості української економіки. Ми вітаємо рішення Єврокомісії продовжити до червня 2025 року повне скасування мит на українську продукцію. Разом із Угодою про асоціацію це рішення забезпечить Україні так званий "економічний безвіз". Ми не лише очікуємо швидкого схвалення цієї ініціативи всіма інституціями ЄС, але й вважаємо можливим закріпити повністю вільний режим торгівлі в самій Угоді про асоціацію. Це один із головних напрямів нашої роботи цього року в торговельних відносинах із Євросоюзом", – зазначив Шмигаль.

Він висловив сподівання, що відповідні переговори зможуть бути анонсовані вже під час засідання Ради асоціації Україна – ЄС. "Наша мета – інтеграція України до внутрішнього ринку Європейського Союзу. Ми бачимо, що надто різкі зміни в торговельних потоках можуть викликати непорозуміння, тому наше спільне завдання – забезпечити відкриту і вільну торгівлю, яка відповідатиме інтересам як виробників з України, так і з ЄС", – додав Прем‘єр-міністр.

Водночас Шмигаль відзначив важливість продовження угоди між Україною та Євросоюзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом. "Це те, що ми називаємо "транспортним безвізом". І це те, що суттєво покращує логістику між Україною та ЄС. Я сподіваюся, що і цей напрям ми пропрацюємо і продовжимо", – підкреслив очільник українського уряду.

Читайте також: «Економічний безвіз» іще на рік: Україна сподівається, що пропозицію Єврокомісії підтримає Рада ЄС

Шмигаль наголосив, що такий підхід вигідний і для Європейського Союзу, оскільки європейські виробники збільшуватимуть експорт в Україну, а їх витрати на логістику не зростатимуть. "Україна готова шукати розумні компроміси, діяти на основі економічного прагматизму. Упевнений, що ми разом зможемо знайти всі необхідні рішення", – резюмував Прем‘єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, Європейська комісія 31 січня запропонувала продовжити "економічний безвіз" з Україною до червня 2025 року. Київ сподівається на підтримку цього рішення Радою Європейського Союзу.

Фото: КМУ