Україна звернеться до Єврокомісії щодо невідкладного скринінгу для інтеграції у ринок ЄС
Уряд України вже готує звернення до Європейської комісії щодо проведення невідкладного скринінгу законодавства стосовно сільського господарства, питання зеленої трансформації та транспорту, щоб визначити необхідні кроки для подальшої інтеграції у внутрішній ринок ЄС.
Про це в коментарі Укрінформу заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина за підсумками виїзного засідання Кабінету міністрів у Львівській області.
“Так, вже готуємо звернення до Єврокомісії щодо проведення невідкладного скринінгу (оцінки) відповідності українського законодавства праву ЄС за двома переговорними кластерами (4 і 5), що покривають сільське господарство, питання зеленої трансформації та транспорту", – сказала Стефанішина.
Вона переконана, що це допоможе оцінити рівень адаптації українського законодавства у даних сферах та визначити необхідні кроки для подальшої інтеграції у внутрішній ринок ЄС.
Віцепремʼєрка також зазначила, що в межах роботи Спільної координаційної платформи з питань експорту та транзиту української аграрної продукції, українська сторона вже закликала держави-члени ЄС зупинити російський аграрний експорт в ЄС та планує надіслати відповідне письмове звернення до Єврокомісії.
Окремо в уряді вважають за необхідне розглянути можливість додаткових обмежень та посиленого моніторингу аграрного імпорту з третіх країн до ЄС, про що будуть проводитися переговори з європейськими колегами.
Крім того Стефанішина закликала ЄС запустити спільний контроль на кордоні України та держав-членів ЄС і відповідний обмін митною інформацією, а також заявила про готовність до конструктивного діалогу та розумних компромісів з урахуванням обмежень, які накладає повномасштабна війна на торгівлю та логістику.
“Водночас наша принципова позиція — це повна лібералізація торгівлі Украйни з ЄС”, – підкреслила у підсумку урядовиця.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський доручив уряду до 24 лютого бути на кордоні з Польщею, щоб розв'язати питання блокування. Він також запросив приїхати на кордон главу польського уряду Дональда Туска, а Президента Польщі Анджея Дуду – підтримати цей діалог.
Водночас глава польського уряду Дональд Туск заявив, що зустріч урядів України і Польщі відбудеться 28 березня у Варшаві, а до цього часу обидві країни працюватимуть на технічному рівні, аби розв'язати економічні проблеми.
23 лютого представники Кабінету міністрів України прибули на кордон із Польщею для врегулювання питання блокади, а польські урядовці – ні. Зустріч не відбулася.
Премʼєр-міністр Денис Шмигаль оголосив, що Україна розробила та пропонує Польщі план деблокади кордону з пʼяти кроків – "План взаємопорозуміння”.