Війна змушує Україну прискорюватися в галузі енергоефективності - Фаренюк
Україна ще до війни почала впроваджувати технології зі збереження енергоспоживання, а війна змушує прискорюватися на цьому шляху.
Про це на полях 10-ї Берлінської енергетичної конференції «Берлінський енергетичний діалог» (BETD) Укрінформу сказав директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк.
Він підкреслив нагальну потребу прискорити та масштабувати перехід на відновлювальні джерела енергозабезпечення та зниження енергоспоживання.
«Війна змушує нас значно прискорюватися, значно швидше рухатися вперед та запозичувати найкращі здобутки, практики та впроваджувати їх прямо зараз і у великих обсягах. Перед нами стоять дуже великі виклики щодо зниження енергоспоживання як в житловому, так і громадському секторі», - сказав Фаренюк.
Він зауважив, що в світі загалом відбувається «зелений перехід» до відновлювальних джерел енергії, і наша країна також не залишається осторонь. Будуть запроваджуватися нові програми, які націлені саме на впровадження відновлювальних джерел енергії: йдеться про встановлення сонячних панелей, теплових насосів, акумуляторів і іншого обладнання для забезпечення автономного забезпечення електроенергії в будівлях. Це дуже нагальне питання особливо в сьогоднішній ситуації повномасштабної військової агресії, - повторив Фаренюк і нагадав про блекаути, які українці переживали, особливо попередньої зими.
«Рухаємося в цьому напрямку, шукаємо партнерів. Знаходимо велику підтримку серед наших європейських, особливо німецьких партнерів. Сподіваємося, що завдяки плідній співпраці наша країна буде ставати дедалі енергонезалежною, буде впроваджувати найкращі європейські практики в своїх будинка і енергетичній галузі», - підсумував глава Фонду.
Фонду енергоефективності, нагадав його очільник допомагає будинкам термомодернізуватися, ставати більш енергоефективними, зменшувати споживання енергії тощо.
Фонд енергоефективності також здійснює програму «ВідновиДІМ», спрямовану на ОСББ і фінансує заміну або ремонт пошкоджених віконних і балконних блоків, фасадів, покриття, обладнання дахових котелень й інженерних мереж.
Як повідомлялось, у берлінській конференції беруть делегації з понад 75 країн, у тому числі України. Загалом протягом двох днів на BETD були присутні понад 2000 гостей із понад 100 країн. У центрі уваги стратегії глобального розширення відновлюваних джерел енергії, потроєння їх виробничих потужностей.