Мінекономіки оприлюднило план України для Ukraine Facility до 2027 року
Міністерство економіки оприлюднило текст Плану для реалізації програми Ukraine Facility Європейського Союзу. Згідно з документом, протягом 2024 - 2027 років міністерство виконає загалом 27 індикаторів, з них 7 - уже цьогоріч.
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Детальний зміст Плану, зокрема повний перелік запланованих реформ, можна переглянути на спеціальному ресурсі.
“Безпосередньо команда Міністерства економіки опікуватиметься змінами для покращення управління державною власністю, розвитку людського капіталу та бізнес-середовища, а також пріоритетних секторів економіки”, - зазначила перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко.
У 2024 році Міністерство економіки має виконати 7 індикаторів. Пріоритетним завданням є розроблення та затвердження Інтегрованого національного плану з енергетики та клімату.
Загалом робота міністерства цьогоріч буде спрямована на оптимізацію управління державною власністю, загальне покращення бізнес-середовища, а також розвиток пріоритетних галузей. Планується виконання таких індикаторів:
- затвердження політики державної власності згідно з принципами ОЕСР і стандартами ЕСУ;
- ухвалення Закону про корпоративне управління держпідприємствами згідно з рекомендаціями ОЕСР (виконано);
- оновлення та впровадження Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності;
- підтримка впровадження індустріальних парків як інструменту залучення інвестицій на деокуповані території;
- відновлення заходів ринкового нагляду та контролю нехарчової продукції, в тому числі перевірок безпечності продукції;
- затвердження Стратегії з протимінної діяльності на період до 2033 року.
Протягом 2025-2027 років Міністерство економіки України в рамках Плану для Ukraine Facility реалізує також інші реформи. Частина з них буде спрямована на покращення управління державною власністю.
Відновлення та зростання приватного сектору також є одним із ключових завдань.
Так, заплановані, зокрема, ухвалення законодавства щодо дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу, зокрема цифровізації дозвільних процедур, і приведення державних закупівель у відповідність з acquis ЄС, інтеграція Prozorro з системою DREAM, а також розмежування регулювання закупівель, що не пов'язані з військовими потребами у сфері безпеки та оборони.
Як повідомлялось, у лютому 2024 року Європейський парламент затвердив регламент програми Ukraine Facility, відповідно до якого обсяг підтримки України від ЄС протягом 2024 - 2027 років становитиме 50 млрд євро.
План для Ukraine Facility - це технічний документ, необхідний для реалізації програми. Кабінет Міністрів ухвалив План 18 березня 2024 року.
Україна вже отримала 4,5 млрд євро в межах перехідного фінансування, передбаченого Ukraine Facility.