Енергетична автономність: Шмигаль назвав завдання для всіх міністерств
Забезпечення енергетичною автономністю, генераторами чи сонячними панелями медзакладів та закладів соцзахисту має стати одним з основних завдань кожного міністерства в державі.
На цьому наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Укрінформ.
«Друге завдання - це децентралізація та забезпечення надійного енергопостачання для критичної інфраструктури», - зазначив Шмигаль.
За його словами, наразі у медичних закладах України є вже понад 11 тисяч генераторів, а наявність у лікарнях зі стаціонарними відділеннями щонайменше одного генератора є умовою для контрактування з НСЗУ.
«У межах спільного проєкту зі Світовим банком ми встановлюємо в медзакладах сонячні станції з акумуляторами, які накопичують електроенергію. Наразі понад 60 лікарень мають такі станції», - поінформував очільник уряду.
Він нагадав, що нещодавно медзаклади у 20 областях України отримали 300 систем зберігання енергії, «загалом протягом 2024 року медзаклади України отримають 2000 таких систем».
Відео: Офіційний телеграм-канал Прем‘єр-міністра України
«Забезпечуємо також заклади соціального захисту. У центрах надання соціальних послуг наявні понад 600 генераторів. Інтернатні заклади мають 780 генераторів. Центри надання адміністративних послуг - 545 генераторів, а 109 - обладнані сонячними панелями», - підкреслив Прем’єр.
За словами Шмигаля, все це означає, що попри наявні відключення та складну ситуацію громадяни України матимуть доступ до медичних, соціальних та державних послуг.
«Цю роботу необхідно не просто продовжувати, але прискорювати та розширювати. Тому завдання для кожного міністерства та міністра: забезпечити енергетичну автономність усіх визначених закладів у вашій галузі та відповідальності. Це стосується як електроенергії, так і опалення», - резюмував він.
Як повідомляв Укрінформ, з 14 травня обмеження електропостачання розширилися на побутових споживачів.
Із 22 березня поновилися масовані російські атаки на енергетичні об'єкти. Зокрема, руйнувань зазнали Бурштинська, Ладижинська, Зміївська, Трипільська ТЕС, а також гідроелектростанції. Загалом уряд оцінює втрату генеруючих потужностей на рівні 8 ГВт.
Фото: Денис Шмигаль / Телеграм