Країни НАТО мають витрачати на допомогу Україні принаймні 0,25% ВВП - міністр оборони Естонії
Якщо країни-члени НАТО дійдуть рішення виділяти Україні 0,25% від спільного ВВП, це набагато перевищить запропоновані генеральним секретарем Столтенбергом цифри підтримки та допоможе Україні ефективно боротися проти російських загарбників.
Про це перед початком другого дня зустрічі міністрів оборони країн Альянсу сказав міністр оборони Естонії Ханно Певкур, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну. Ми сказали про це багато місяців тому, що маємо інвестувати принаймні 0,25% від усього спільного ВВП для України. Це означає, що 99,75% залишатимуться в країнах. Але ці 0,25% дозволять Україні продовжувати боротися з Росією. Та пропозиція, яка надійшла від Столтенберга (про виділення 100 мільярдів євро – ред.), менша за ці 0,25%. Якщо ми хочемо, щоб Україна перемогла у цій війні, то маємо інвестувати більше в її оборону, а також надіслати сигнал, що вони стануть членами НАТО. Тому що це - частина заходів стримування», - наголосив естонський урядовець.
Він зауважив: щоб подолати існуючі прогалини у безпеці, Естонія, разом з іншими країнами Балтії, запропонувала розвиток нових спроможностей, зокрема, ініціативу ACDC – «Союзницькі зобов’язання з доставки спроможностей».
«Ми сподіваємося, що ця ініціатива знайде відображення у заключних документах Вашингтонського саміту. Чому ми це робимо, зрозуміло. Росія не зміниться. Російська загроза зростає. Росія зараз інвестує у власну оборону близько 9% ВВП. Якщо ми порівняємо це з нашим показником у 2% у НАТО та 3,5% в країнах Балтії та у Польщі, то все ще потрібно інвестувати більше. Це головні теми, які ми маємо намір обговорити сьогодні для досягнення успіху у Вашингтоні», - зазначив Певкур.
Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі продовжується дводенна зустріч міністрів оборони країн НАТО. Вчора в рамках цього заходу відбулася зустріч Контактної групи з оборони України, а також засідання Ради Україна-НАТО. В цих заходах взяв участь міністр оборони України Рустем Умєров.
Фото: novinky.cz