Відсьогодні індустріальні парки можуть подавати заявки на отримання фінансування від держави
В Україні розпочинається прийом заявок від індустріальних банків на отримання державного фінансування на розвиток.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, передає Укрінформ.
Міністерство підписало договір з АТ "Укрексімбанк" про співпрацю за програмою "Державне стимулювання створення індустріальних парків" .
Зазначається, що ініціатори створення індустріальних парків та керуючі компанії можуть подавати заявки на отримання державного стимулювання за двома напрямами.
За першим напрямом передбачено безповоротне фінансування для облаштування індустріальних парків та будівництва необхідної інженерно-транспортної інфраструктури, включаючи дороги, лінії зв’язку, газо-, водо- та електропостачання.
За другим напрямом підприємці та інвестори зможуть отримувати компенсацію витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж.
"Індустріальні парки — це важлива складова політики “Зроблено в Україні”, адже сприяють залученню інвестицій у реальний сектор, розвитку виробництв та збільшенню частки переробки в економіки. Це можливість залучити 3-5 млн дол. інвестицій і створити 50-100 робочих місць на гектар (площі індустріального парку - ред.), генеруючи 7-10 млн дол. щорічного доходу з гектара", - прокоментрувала перша віцепрем’єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Як повідомив у Фейсбуці заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, у державному бюджеті на підтримку розвитку інфраструктури індустріальних парків передбачено 1 млрд грн. Зацікавлені парки зможуть претендувати на отримання до 150 млн грн фінансування від держави на умовах співфінансування.
За інформацією Кисилевського, заявки вже можна подавати в державний Укрексімбанк. Сьогодні банк підписав відповідну угоду з Міністерством економіки. До кінця тижня заявки почне приймати також Ощадбанк, найближчим часом до програми долучиться й Укргазбанк.
Заявки розглядатимуть та затверджуватимуть за прозорою процедурою в порядку черговості.
Депутат нагадав, що державну підтримку можна буде спрямувати на будівництво підстанцій, підведення електромереж, водо- і газопроводів та інших обʼєктів промислової інфраструктури. Фінансування надаватиметься на умовах співфінансування із заявником 50/50 (для деокупованих територій - 80/20).
Договори передбачатимуть чіткі зобов'язання заявника перед державою, зокрема, введення в експлуатацію 5 тис. кв. м промислової нерухомості протягом двох років та залучення не менше двох учасників протягом трьох років.
Як повідомлялось, Кабінет Міністрів 18 липня ухвалив рішення про включення «Грін індастріал парк» у Київській області до Реєстру індустріальних парків. Тепер у реєстрі 86 індустріальних парків.