Fitch знизило рейтинг України через реструктуризацію державного боргу

Fitch знизило рейтинг України через реструктуризацію державного боргу

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило кредитний рейтинг України з рівня "С" до "RD" (обмежений дефолт) 13 серпня у зв’язку із закінченням пільгового періоду для виплат за єврооблігаціями 2026 року.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Fitch зберегло рейтинг боргу України в національній валюті на рівні "CCC-", оскільки очікує, що борг в національній валюті буде виключено з угоди про реструктуризацію із зовнішніми комерційними кредиторами.

"Зниження рейтингу до рівня «RD» слідує за закінченням 10-денного пільгового періоду для виплати купонного доходу за єврооблігаціями на 750 млн дол., що мав відбутися 1 серпня. Це означає дефолт відповідно до критеріїв Fitch", - йдеться в повідомленні на сайті компанії.

Читайте також: Реструктуризація держборгу: Україна оголосила пропозицію обміну єврооблігацій

Fitch зазвичай не надає прогнозів країнам з рейтингом "ССС+" або нижче.

Рейтингове агентство S&P Global також знизило рейтинг України до "вибіркового дефолту" 2 серпня.

Україна оголосила дефолт за своїми облігаціями після застосування закону, що дозволяє призупинити виплати за зовнішнім боргом до 1 жовтня. Раніше цього місяця Україна розпочала процес отримання згоди власників облігацій на реструктуризацію міжнародних облігацій на суму 20 мільярдів доларів.

Читайте також: Від початку року держборг України подешевшав на понад 10% - Мінфін

Як повідомляв Укрінформ, 18 липня парламент ухвалив законопроєкт, який дає право уряду призупиняти виплати за зовнішнім боргом.

9 серпня Україна оголосила пропозицію обміну та запит на згоду щодо змін умов державних єврооблігацій в обігу та гарантованих державою єврооблігацій.

pixel