Від російського газу відмовляється один з останніх великих споживачів в ЄС

Компанія Wien Energie GmbH, яка забезпечує енергією два мільйона людей у столиці Австрії та її околицях, заявила, що з наступного року, вперше за останні десятиліття, не потребуватиме російського палива.

Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ. 

Компанія отримала 10 терават-годин альтернативних джерел, що еквівалентно приблизно 12% національного споживання, з Північної Африки, та інших світових постачальників скрапленого природного газу.

«Через агресивну війну Росії незалежність від російського газу має вирішальне значення для безпеки постачання. Всі домогосподарства, комерційні клієнти та електростанції будуть працювати на неросійському газі у 2025 році», - заявив керівник фінансового управління Відня Петер Ханке.

Хоча Wien Energie продовжуватиме закуповувати газ через Центральноєвропейський газовий термінал, у майбутньому вона вимагатиме від трейдерів підтвердження того, що паливо, яке надходить до міста, не походить з Росії. Компанія стверджує, що використовуватиме сертифікати походження, які є захищеними від підробок і базуються на технології блокчейн.

За словами головного виконавчого директора Міхаеля Штребля, компанія також пообіцяла не підвищувати ціни для кінцевих споживачів, навіть якщо альтернативні джерела коштують трохи дорожче, ніж російський газ.

Читайте також: Зеленський: Договір про транзит газу з РФ ніхто продовжувати не буде - на цьому крапка

Австрія має один з найстаріших і найглибших зв'язків з російськими енергоносіями в Європі, і в 2018 році продовжила довгостроковий газовий контракт до 2040 року. Державна компанія OMV AG, найбільша компанія з видобутку викопного палива в країні, виникла на основі договору про незалежність Австрії після Другої світової війни, згідно з яким вона передала енергетичні активи, що перебували під радянським контролем, в обмін на нейтралітет країни.

Як повідомляв Укрінформ, раніше австрійська енергетична група OMV заявляла, що більше не є залежною від російського газу і зможе забезпечити своїх клієнтів у разі припинення газового транзиту через Україну.

Фото: ЕРА