Німецькі бізнесмени готові активніше приїздити в Україну
Попри війну Росії проти України та безперервні російські ракетно-дронові атаки, німецькі бізнесмени й керівники компаній виявляють дедалі більше бажання приїздити до України.
На це вказують оприлюднені у вівторок, 1 жовтня, результати проведеного нещодавно опитування Східного комітету німецької економіки, передає Укрінформ із посиланням на DW.
Загалом в опитуванні взяли участь близько 70 німецьких компаній, зацікавлених у веденні бізнесу в Україні.
Як показало опитування, співробітники 28 німецьких компаній вже відвідали Україну один чи більше разів з початку війни або знову перебувають там на постійній основі.
Ще 24 компанії серйозно обдумують, що в найближчому майбутньому вони або їхні представники вперше з початку війни відвідають Україну.
Найбільшу зацікавленість німецькі бізнесмени виявляють до столиці Києва, який згадується 25 разів, а також західні регіони поблизу Львова (15 згадок), що вважаються загалом безпечною територією, за яким слідують південні регіони навколо Одеси й Миколаєва (7 згадок).
Подекуди німецькі компанії не виключають і поїздок до великих міст - Дніпра та Харкова (по 2 згадки), попри те, що ті розташовані ближче до фронту й частіше зазнають ударів з боку РФ.
«Попри застереження щодо поїздок, які й досі публікує німецький уряд, спостерігається помітне зростання готовності (бізнесу - ред.) приїздити до України. Ситуація в Україні, очевидно, зараз сприймається набагато більш диференційовано, ніж те, що видно на жахливих кадрах з фронту на сході країни», - констатував виконавчий директор Східного комітету німецької економіки Міхаель Гармс.
Говорячи про столицю України, Гармс наголосив, що Київ розташований на відстані понад 400 кілометрів від зони бойових дій на сході України та «дуже добре захищений від повітряних ударів».
У Комітеті також визнають, що нинішнє зростання готовності німецького бізнесу приїздити до України збільшує можливості для нових проєктів.
«Це добра новина для України й для німецької економіки», - каже Гармс.
В Україні він вбачає потенціал для німецьких компаній у таких галузях, як будівництво, оборонна промисловість, сільське господарство, ІТ-сектор та відновлювані джерела енергії.
Як повідомляв Укрінформ, канцлер ФРН Олаф Шольц подякував німецькому бізнесу за підтримку, яку він надає Україні, в тому числі в питанні відбудови.
Фото: dpa