Нафта дорожчає через різке збільшення попиту на паливо
Ціни на нафту 10 жовтня зросли через різке збільшення попиту на паливо внаслідок шторму у США, а також занепокоєння потенційними перебоями у постачанні на Близькому Сході.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє enkorr з посиланням на Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на 63 центи, або 0,8%, до $77,21 за барель, тоді як ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) виросли на 63 центи, або 0,9%, до $73,87 за барель.
Зазначається, що ураган «Мілтон», який обрушився на західне узбережжя Флориди, вже призвів до підвищення попиту на бензин у штаті: близько чверті АЗС розпродали запаси, що допомогло підтримати ціни на сиру нафту.
Ще більше підтримуючи ціни, інвестори залишалися обережними щодо ескалації напруженості між Ізраїлем та Іраном, а міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант пообіцяв, що удар Ізраїлю по Ірану буде «смертельним, точним і несподіваним».
Президент США Джо Байден говорив із прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху про плани Ізраїлю щодо Ірану під час 30-хвилинної розмови у середу, яку Білий дім назвав «прямою й дуже продуктивною». Байден «продовжує перешкоджати Ізраїлю атакувати нафтові об’єкти, але зростає занепокоєння, що союзники Ізраїлю не мають великого впливу на його стратегію», – йдеться у записці аналітиків ANZ у четвер.
Навіть зважаючи на загрози для нафтовидобувного регіону Близького Сходу, занепокоєння щодо попиту продовжує підтримувати фундаментальний прогноз. Управління енергетичної інформації США (EIA) у вівторок погіршило свій прогноз попиту на 2025 рік через ослаблення економічної активності в Китаї й Північній Америці.
Дані EIA у середу показали, що минулого тижня запаси сирої нафти зросли на 5,8 млн барелів – до 422,7 млн барелів. Це більше, ніж очікували аналітики, опитані Reuters, але набагато менше, ніж оцінювала у вівторок промислова група Американського інституту нафти.
Проте, зі слів аналітиків JPMorgan, попит на нафту цього місяця зріс, що сприяє підтримці цін.
«У США попит на бензин зріс на 800 тис. барелів на добу за тиждень. В Азії активність польотів відновилася після того, як її перервали численні тайфуни. У Китаї щоденна активність польотів зросла до восьмитижневого максимуму. З огляду на те, що більшість попиту, пов’язаного з подорожами, вже позаду, фокус зміщується на майбутнє його зростання через погоду в найближчі тижні», - йдеться у повідомленні аналітиків.