Україна може стати ключем до вирішення економічних викликів ЄС - Свириденко

Україна здатна надати суттєву додану вартість економіці Європейського Союзу та допомогти вирішити ключові виклики, описані у звіті експрезидента Європейського центробанку та експрем’єр-міністр Італії Маріо Драгі.

Про це заявила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко, під час Київського міжнародного економічного форуму «Сила виклику. Що формуватиме майбутнє України та світу?», передає кореспондент Укрінформу.

"Я насправді побачила Україну в кожному виклику, який описав Драгі, і побачила, де ми можемо бути корисними", - зазначила Свириденко.

За її словами, Україна може забезпечити ЄС критичними матеріалами, зокрема титаном, літієм, ураном та коаліном. Також наша держава здатна посилити обороноздатність Євросоюзу завдяки досвіду використання новітніх технологій в умовах війни. Крім того, Україна має потенціал стати енергетичним хабом Європи та запропонувати рішення у сфері зеленої металургії.

"У нас в Україні є 300 тисяч спеціалістів, у нас в Україні є бум стартапів, які ми як держава намагаємося підтримувати. Тому я вважаю, що в цьому наша є додана вартість", - наголосила Свириденко.

Коментуючи побоювання європейських аграріїв щодо конкуренції з боку українського агросектору, перша віцепрем’єр-міністерка запропонувала проаналізувати причини високої ефективності українських виробників.

"Якщо європейські аграрії дійсно вважають, що ми несемо таку загрозу, так може треба передивитись архітектуру субсидування в Європейському Союзі, якщо українці з меншим обсягом субсидій з боку держави є більш конкурентоздатними", - зазначила вона.

Читайте також: Україна у жовтні експортувала товарів на рекордні $3,8 мільярда

Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2024 року колишній президент Європейського центробанку та експрем'єр-міністр Італії Маріо Драгі презентував 328-сторінковий звіт про майбутню конкурентоспроможність ЄС. У звіті наголошується на необхідності безпрецедентного рівня інвестицій для подолання низької продуктивності та слабкого економічного зростання ЄС порівняно зі США та Китаєм.