Міноборони планує перевести витрати на будівництво фортифікацій до програмних видатків

Видатки на будівництво фортифікаційних споруд в 2025 році переведуть з резервного фонду в число програмних видатків Міноборони.

Як передає Укрінформ, про це повідомив ексзаступник міністра оборони Юрій Джигир в колонці для Української правди.

«Доки війна триває, бюджетування орієнтується не лише на її терміни, але й на зміни характеру бойових дій. Внесені в поточний бюджет зміни відображають зростання потреби в створенні інфраструктури для забезпечення успішного стримування російської агресії на найбільш загрозливих напрямках: найактивніше (майже в чотири рази) розширено видатки на будівництво фортифікацій, фінансування інженерних робіт та техніки. Більше того, використовуючи досвід цього року, у 2025 р. ми переводимо фінансування цих видатків з резервного фонду в число програмних видатків Міноборони», - поінформував Джигир.

За його словами, 2024 рік показав, що безпрецедентна непевність, в якій доводиться бюджетувати сферу оборони, вимагає нових підходів фінансового планування. При цьому, йдеться про непевність як щодо тривалості війни, так і щодо часу та обсягів наданої Україні військової допомоги міжнародними партнерами.

До повномасштабного вторгнення головним орієнтиром була стандартна рамка управління бюджетом у мирний час. Зокрема, за словами Джигира, одним із критеріїв надійності було мінімальне відхилення фактичних видатків від запланованих.

Читайте також: Спільний зі США аудит військової допомоги не виявив значних порушень - Міноборони

«Однак нині зрозуміло, що в умовах сучасних геополітичних обставин ми не можемо і не повинні прагнути до планування бюджету, який не передбачає значних змін. Ми маємо бути готові до цих змін — заздалегідь розробляти сценарії та оцінювати їх бюджетні наслідки», - вважає Джигир.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 31 жовтня 2024 року підтримала у першому читанні проєкт Закону про Державний бюджет України на 2025 рік. Загальний ресурс на національну безпеку та оборону у 2025 році - 2 трлн 223 млрд грн (близько 26% ВВП), що на 46 млрд грн більше плану 2024 року з урахуванням змін до держбюджету, прийнятих Верховною Радою.