Безбар'єрність під час будівництва вчетверо дешевша, ніж при реконструкції - експертка
Безбар'єрність та інші необхідні адаптації на етапі проєктування будівництва економлять до 75% витрат порівняно з переобладнанням чи реконструкцією.
Про це під час під час пресконференції в Укрінформі "Вплив виборів у США на розвиток будівельної галузі України" сказала уповноважена Президента України з безбар’єрності Тетяна Ломакіна.
“Цифри показують, що будувати, одразу закладаючи безбар'єрність, - дешевше, ніж потім займатись переобладнанням. Якщо безбар'єрність і всі адаптації закладено на перших кроках, початку проєктування, то це сумарно займає від 1 до 5% витрат всього проєкту. Якщо ж це переобладнання, реконструкція і переробка, то може бути і до 20%”, - пояснила Ломакіна.
За її даними, наразі представники маломобільних груп становлять в Україні до 50% населення, і ця цифра збільшується, тож необхідно бути більш чутливими до проблем інших і в будівельній галузі зокрема.
Уповноважена Президента зазначила, що під час ІІІ Українського будівельного конгресу відбудеться панель “Безбар'єрність та інклюзивність: ключові аспекти для повноцінного розвитку країни”. Учасники обговорять питання переробки і створення в публічних просторах, які побудовані багато років тому, умов для маломобільних людей.
Як повідомлялось, у Києві 14 листопада відбудеться ІІІ Український будівельний конгрес, на якому учасники обговорять стратегії та рішення в будівельній галузі на 2025-2026 роки.