Світові ціни на продовольчі товари сягнули максимуму за останні півтора року
У жовтні 2024 року показник світових цін на продовольство досяг найвищого рівня за останні 18 місяців. Ріст був спричинений різким зростанням котирувань цін на популярні рослинні олії.
Про це повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO), передає Укрінформ.
В жовтні Індекс продовольчих цін (FFPI) в середньому становив 127,4 пункту, що на 2% вище ніж у вересні і є найвищим показником з квітня 2023 року.
Індекс FFPI у жовтні був на 5,5% вищим за аналогічний показник 2023 року, водночас залишився на 20,5% нижчим за максимальне значення досягнуте у березні 2022 року.
У жовтні Індекс FFPI на зернові збільшився на 0,9% через зростання експортних цін на пшеницю та кукурудзу.
Індекс FFPI на рослинні олії в жовтні збільшився на 7,3%, досягнувши дворічного максимуму в результаті зростання котирувань на пальмову, соєву, соняшникову та ріпакову олію, що було спричинено насамперед побоюваннями щодо нижчих обсягів виробництва.
Індекс FFPI на молочні продукти в жовтні зріс на 1,9%, що на 21,4% вище за минулорічний показник. Найбільше зросли світові ціни на сири, вершкове масло, а котирування на сухе молоко, особливо на сухе знежирене, знизилися через слабкий попит.
Щодо м'яса, то Індекс FFPI у жовтні знизився на 0,3% в порівнянні із попереднім місяцем. Світові ціни на м'ясо свиней впали найбільше через збільшення забою в Західній Європі на тлі слабкого внутрішнього і зовнішнього попиту. Світові ціни на м'ясо птиці дещо знизилися, а ціни на м'ясо овець залишалися переважно стабільними. Натомість міжнародні котирування на м'ясо великої рогатої худоби помірно зросли завдяки збільшенню міжнародних закупівель.
Індекс FFPI на цукор в жовтні сягнув 2,6%. Це зумовлене тривалим занепокоєнням щодо перспектив виробництва цукру в Бразилії у 2024/25 році після тривалого періоду посушливих погодних умов. Крім того, зростання світових цін на сиру нафту, яке стимулює більше використання цукрової тростини для виробництва етанолу в Бразилії, ще більше сприяло підвищенню цін.
Як повідомляв Укрінформ, українські виробники посилили свої позиції на світовому ринку меду; за 2012 - 2023 роки обсяги експорту зросли більш як у п’ять разів.